Liczba wyświetleń: 1744
Główny urzędnik ds. zdrowia publicznego w Kanadzie (CPHO), dr Theresa Tam, wskazała na zmiany klimatu oraz problemy społeczne, takie jak biała supremacja, kapitalizm, kolonializm i rasizm, jako „systemowe czynniki powodujące negatywny stan zdrowia”.
W swoim najnowszym raporcie pt. „What We Heard: Perspectives on Climate Change and Public Health Canada” rząd sugeruje, że należy zająć się tymi kwestiami w celu poprawy zdrowia publicznego.
Raport opiera się na 21 indywidualnych wywiadach z kluczowymi „ekspertami” ds. zdrowia publicznego w całej Kanadzie, których celem jest zrozumienie wpływu zmian klimatu na zdrowie Kanadyjczyków.
„Eksperci” twierdzą, że mają rozwiązania tych obaw, polegające na „przyjęciu międzysektorowego podejścia do wyzwania klimatycznego” oraz „większe przywództwo w zakresie zdrowia publicznego, koncentrujące się na dekolonizacji, sprawiedliwości i równości”. „Eksperci” wymienili kilka „zaleceń tematycznych”, w tym „dekolonizację zdrowia publicznego i uwzględnienie różnorodnej wiedzy specjalistycznej w zakresie zdrowia publicznego”.
W raporcie opublikowanym na początku tego roku przez Lakehead University, 80% Kanadyjczyków w wieku 16-25 lat stwierdziło, że zmiana klimatu wpływa na ich ogólny stan zdrowia psychicznego.
Miesiąc temu dr Theresa Tam została zapytana, czy ma jakieś zaktualizowane wytyczne dotyczące masek. Filtrując swoje słowa przez maseczkę, że COVID-19 pozostaje „bardzo rozpowszechniony” w całej Kanadzie. To mówi o niej wszystko…
Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net
Pani urodzona w Hong Kongu, rodowita kanadyjka, kolejna osoba odpowiedzialna za zastały stan dokoła nas.