Liczba wyświetleń: 659
Ministerstwo Edukacji przygotowało ostateczną wersję egzaminu dla cudzoziemców, ubiegających się o wizę do pracy tymczasowej – pisze 47News. Od 01 września tego roku, aby otrzymać tymczasową wizę i pozwolenie na pracę, imigranci będą musieli zdać kompleksowy egzamin.
Egzamin będzie obejmował cztery bloki tematyczne. W pierwszym etapie testu ustalone zostaną kompetencje obywatela, ubiegającego się o pobyt na terytorium Rosji. Drugi blok będzie poświęcony historii Rosji. W trzecim sprawdzianie trzeba się będzie wykazać wiedzą na temat podstaw ustroju konstytucyjnego Rosji. Końcowy zakres egzaminu obejmuje pytania z podstawowych praw, obowiązków i wolności obywatelskich na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Nowe przepisy obowiązują przede wszystkim imigrantów z 27 krajów WNP, a także obywateli UE (głownie pracowników, rekrutujących się z krajów bałtyckich). Wdrożenie nowych zasad będzie kosztować budżet państwa około 20 mln rubli. Egzaminy będą odbywać się w szkołach wybranych przez Ministerstwo Edukacji. Zmagania kandydatów będą nagrywane. Aby podejść do egzaminu, cudzoziemiec musi osobiście zwrócić się na piśmie lub elektronicznie do władz.
Autor: tallin
Źródło: Zmiany na Ziemi
Taki egzamin to dobra rzecz bo w jakimś sensie obcokrajowiec jest przystosowany do życia w nowym otoczeniu i innych warunkach. Nie musi np.świętować jakiegoś dnia „świątecznego” dla danego kraju, ale musi wiedzieć, że takowy dzień jest i powinien go uszanować, tak samo jak tradycje danego kraju.
Tego brakuje m.in w Niemczech. Niby wymaga się od niektórych przejścia takowego szkolenia, ale samo egzaminowanie to żenada, często zdają ludzie, którzy nic nie wiedzą, ale chwalą się potem, że oni na takim kursie integracyjnym byli 🙂
W tym miesiącu bodajże zniesiono konieczność egzaminowania z języka niemieckiego tureckich współmałżonków, chcących przyjechać do Niemiec do swoich partnerów. Problem polega na tym, że są całe rzesze Turków mieszkających ponad 20 lat w Niemczech i nie potrafiących porozumieć się w j.niemieckim na poziomie podstawowym.
W przypadku w/w artykułu, faktycznie: zarys historii Rosyjskiej to raczej będzie propaganda aniżeli fakty 🙂
Szkoda że takiego prawa nie było w Unii gdy przyjeżdżali do naszych sąsiadów imigranci ze wschodu i z południa
totalny bezsens, egzaminy na PRACE TYMCZASOWA!!!
Rozumiem jeśli ktoś się stara o pobyt stały.
admin- Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania,np. jadąc autem do danego kraju w moim interesie jest zorientowanie się o obowiązujących przepisach drogowych.
MichalR,Hanah – Zwiększenie biurokracji i utrudnienia życia, jadę na kontrakt 3-6 miesięcy, po co mi to, tutaj jest mowa o pracy tymczasowej nie o stałym pobycie, nie wiem czym sie tak zachwycacie.
„W przypadku w/w artykułu, faktycznie: zarys historii Rosyjskiej to raczej będzie propaganda aniżeli fakty :)”
@Hanah
A to gdziekolwiek i kiedykolwiek było inaczej?
W Szwajcarii było fajne prawo, że najpierw trzeba było przetyrać coś koło 20 lat oraz zrzec się innych obywatelstw. W sumie to dobre, można być lojalnym tylko wobec 1 państwa. Niestety teraz znieśli to ostatnie a żeby dostać obywatelstwo Szwajcarskie wystarczy udokumentowane legalne 10 lat. No i dziecko ze związku mieszanego już dostaje obywatelstwo. Co też może być nie do końca dobre. Szczególnie w wypadku muzułmanów, co ciekawe tam też zanosi się na problem z nimi.
Raczej kontrpropaganda dla zachodnich imigrantów o mózgach skażonych propagandą antyrosyjską. Manipulacja tak czy siak, bo współczesna historia to narzędzie do narzucania postaw i poglądów.
„Zachodnia demokracja” tak tego nie zostawi. Przeciez tak nie wolno…