Liczba wyświetleń: 1000
Grecki rząd jest gotów sprzeciwić się umowie o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. Według Aten porozumienie TTIP nie przewiduje ochrony geograficznego pochodzenia niektórych produktów rolnych.
Portal Euractiv.com dotarł do dokumentu przygotowanego przez greckie ministerstwo gospodarki. Wynika z niego, że rząd Alexisa Tsiprasa jest gotów zawetować TTIP z powodu sztywnego stanowiska Stanów Zjednoczonych, które nie chcą pójść na kompromis w obszarach takich jak zamówienia publiczne czy sektor usług przewozowych. Podobnie ma być w przypadku ochrony geograficznego pochodzenia niektórych produktów, w tym co najważniejsze dla Grecji, tych pochodzących z rynku mlecznego.
Według przepisów Unii Europejskiej, ser z mleka owczego bądź mieszanki mleka owczego i koziego, może być nazywany „fetą” jedynie w Grecji. Porozumienie TTIP nie przewiduje natomiast podobnej ochrony krajowych produktów, stąd ser o tej nazwie będzie mógł być produkowany w dowolnym miejscu Stanów Zjednoczonych.
Na podstawie: Euractiv.com
Źródło: Autonom.pl
TAGI: ACTA – ACTA2 – CETA – TERREG – TISA – TTIP – TPP – TTPA - Mercosur, Grecja, Korporacjonizm, Unia Europejska, USA - Stany Zjednoczone
Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć „Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji „Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.