Francja szkoli w Polsce ukraińskich żołnierzy

Opublikowano: 15.07.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3820

Francuski dziennik „Le Monde” ujawnia, że od pół roku działa w Polsce tajny obóz, w którym Francuzi szkolą setki ukraińskich żołnierzy.

Obóz szkoleniowy, o którym piszą francuskie media, miał powstać w lutym. Od tego czasu przeszkolono w nim co najmniej 1600 ukraińskich żołnierzy.

Sprawę długo utrzymywano w ścisłej tajemnicy i zdecydowano się na jej ujawnienie dopiero przy okazji wizyty w Polsce francuskiego ministra obrony Sébastiena Lecornu. „Te szkolenia będą trwały tak długo, jak będzie to konieczne” – poinformował paryski minister.

W sumie oficjalnie od początku wojny na Ukrainie Paryż wyszkolił 5200 żołnierzy, w tym 1600 w Polsce i 3600 na terytorium samej Francji.

Nie wiadomo, gdzie znajduje się ośrodek szkoleniowy, który istnieje w Polsce. Wiadomo jednak, że nad Wisłą przebywa 120 francuskich instruktorów i 80 osób z personelu pomocniczego. Francuzi mają mieszkać w namiotach, a Ukraińcy w stałych kwaterach. Planowo Francuzi szkolą ok. 500 Ukraińców w pięć tygodni.

Autorstwo: SG
Na podstawie: LeMonde.fr
Źródło: NCzas.com

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 15.07.2023 22:26

    Brawo! Więcej ,,mięska armatniego,,

  2. ARTUR 16.07.2023 22:38

    Czy to są ci żołnierze którzy na filmach z dronów uciekają ” po francusku ” przed Rosjanami ? A teraz cała prawda o Ukrainie wg. amerykańskich wolnych mediów https://gloria.tv/share/2Y1PMCE3NmSUD2ziTxZT8qakJ , film z polskimi napisami .

  3. Drnisrozrabiaka 16.07.2023 23:05

    To pewnie ci , którzy „zabezpieczają ” tyły aby inni z frontu nie pouciekali… nie rozumiem dlaczego mendzen rwał się do pomagania i wybrał się na wakacje na Maltę a nie do Bahmutu…hmmm, czy to my mamy jechać na wakacje na ukr, ja już byłem na razie podziękuję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.