Liczba wyświetleń: 882
WIELKA BRYTANIA. Ze względu na prawo obowiązujące w Wielkiej Brytanii społecznościowy gigant musi dostarczyć dane wszystkim użytkownikom, którzy o to poproszą.
Serwis ZDnet zauważył, że użytkownicy serwisu Reddit postanowili ostatnio nieco nabroić. W wątku „Jak zdenerwować Facebooka” przedstawiono prostą instrukcję będącą odpowiedzią na tytułowe pytanie.
Na specjalnej stronie zawierającej wniosek o dane osobowe należy wypełnić wszystkie pola, po czym powołać się na prawo „Sekcja 4 DPA Art +. 12 Dyrektywa 95/46/EG”. W związku z nim Facebook ma 40 dni na dostarczenie płyty CD z materiałami, które przechowuje na nasz temat w swoim serwisie.
Wygląda na to, że pomysł użytkowników Reddita zakończył się powodzeniem, bo społecznościowy gigant rozpoczął wysyłanie informacji do internautów, w których informuje, że trudno będzie mu dotrzymać terminu 40 dni. Facebook prosi jednocześnie o cierpliwość i zapewnia, że dostarczy zestaw tak szybko, jak to tylko możliwe.
Pomysł internautów prawdopodobnie zrodził się po tym, jak witryna „Europe v. Facebook” poinformowała na początku tygodnia o możliwości dokonania tego typu kroku. Przy okazji okazało się, że społecznościowy gigant przechowuje u siebie znacznie więcej informacji, niż moglibyśmy przypuszczać. Oprócz przesyłanych wiadomości (także tych skasowanych), zapisywana jest na przykład lista wydarzeń, na które zostaliśmy zaproszeni oraz „szturchnięć”. Zwykle plik PDF z danymi dotyczącymi jednego konta ma prawie tysiąc stron i zajmuje około 100 MB.
Opracowanie: Adrian Nowak
Na podstawie: ZDNet
Źródło: Dziennik Internautów
Genialne …einfach Genial !!!!!….dodatkowe koszta, dodatkowe wydatki, dodatkowe etaty …genialne….czy aby przy pomocy tego narzędzia , można by spowodować zmianę konstrukcji tego szpiegowskiego narzędzia , po prostu poprzez przeciążenie ? Finansowe , a nawet prawne ! Lecieć do sądu z pozwem ,o to że nie wywiązuje się z ustawowego terminu 40 dni 🙂 Dobić skur…. :)….o i tu , do tej akcji wykorzystywać portale społecznościowe : akcja podaj dalej 🙂 …(Pentagon portale już zaliczył do broni) akcja podaj dalej , bez wyrażnego kierownictwa , taka społeczna 🙂 ( podaj dalej : instrukcja, formularz itp…i podaj dalej ..najlepiej facebookiem czy twitterem 🙂 Kopać ich po jajach ich własną nogą !!! 🙂
Prawo obowiązuje w całej Unii Europejskiej: http://europe-v-facebook.org/EN/Get_your_Data_/get_your_data_.html
Tak, tak… malo naszych danych maja, teraz beda mieli nasze adresy, podpisy i dokumenty… co jeszcze?