Liczba wyświetleń: 2214
Naukowcy odkryli na Wenus najprostszy aminokwas glicynę, który może wskazywać na obecność życia na tej planecie. Świadczy o tym artykuł Arijity Manny z Midnapur College w Zachodnim Bengalu, opublikowany na portalu arXiv.
Cząstka została znaleziona za pomocą Atacama Large Antenna Array. Teleskop radiowy wykrył charakterystyczną linię absorpcji glicyny o częstotliwości 261,87 GHz na średnich szerokościach geograficznych planety. Sygnał był najbardziej wyraźny w pobliżu równika; nie obserwowano go w pobliżu biegunów.
W astrofizyce, fizyce chemicznej i biofizyce metody syntezy najprostszego aminokwasu glicyny z prostych cząsteczek mają ogromne znaczenie dla ewolucji chemicznej i powstania życia. Zdaniem ekspertów, odkrycie może wskazywać na istnienie wczesnych form życia w atmosferze Wenus.
Kwestia badania atmosfery Wenus stała się szczególnie istotna po tym, jak naukowcy z Massachusetts i Cardiff ogłosili we wrześniu, że znaleźli gaz fosfinowy w chmurach planety, co również może świadczyć o obecności życia na planecie.
Na podstawie: Arxiv.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
Dla nas jest niepojete jak przy formowaniu planety ognista kula zamienia sie w planete z morzem ale jest to normalnosc przy formowanou kazdej planety. Problem polega na polu magnetycznym ktore trzyma atmosfere tylko do momentu az jadro nie przestanie wydawac energi ktora tworzy pole magnetyczne tutaj ziemia jest rekordzistka od mld lat jadro naszej planety wciaz daje rade ale jak dlugo jeszcze zanim bedzie wygladac jak inne planety ktore mialy morza jak mars venus czy ksiezyc, jezeli w naszym najbliszym otoczeniu formowaly sie takie rzeczy to oczywiste ze jadro kazdej planety tworzy grawitacje ta atmosfere i tworza sie morza a oni tu ameryke odkrywaja ze zycie bylo na venus , na marsie zyli ludzie.