Dlaczego Elon Musk poparł AfD?

Opublikowano: 30.12.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 913

Tuż przed świętami Elon Musk stwierdził, że tylko AfD może zapobiec upadkowi Niemiec, co wywołało burzę w trakcie kampanii wyborczej do Bundestagu. Teraz Musk rozwinął swoje stanowisko w artykule, który chciał opublikować w „Welt am Sonntag”. Co napisał? Oto jego artykuł…

Niemcy stoją w krytycznym punkcie – ich przyszłość chwieje się na krawędzi gospodarczego i kulturowego upadku. Jako ktoś, kto poczynił znaczące inwestycje w niemiecki przemysł i krajobraz technologiczny, uważam, że mam prawo otwarcie mówić o jego politycznym kierunku. Alternatywa dla Niemiec (AfD) jest ostatnią iskierką nadziei dla tego kraju. Oto powody.

Ożywienie gospodarcze: Niemiecka gospodarka, niegdyś motor Europy, dziś tonie w biurokracji i przytłaczających regulacjach. AfD rozumie, że wolność gospodarcza nie jest tylko pożądana, ale wręcz konieczna. Jej podejście do redukcji nadmiernych regulacji państwowych, obniżania podatków i deregulacji rynku odzwierciedla zasady, które uczyniły Teslę i SpaceX sukcesem. Jeśli Niemcy chcą odzyskać swoją przemysłową potęgę, potrzebują partii, która nie tylko mówi o wzroście, ale także podejmuje konkretne działania polityczne, aby stworzyć środowisko, w którym przedsiębiorstwa mogą się rozwijać bez silnej ingerencji państwa.

Migracja i tożsamość narodowa: Niemcy otworzyły swoje granice dla bardzo dużej liczby migrantów. Choć uczyniono to z humanitarnych pobudek, doprowadziło to do znaczących napięć kulturowych i społecznych. AfD opowiada się za kontrolowaną polityką migracyjną, która priorytetowo traktuje integrację oraz zachowanie niemieckiej kultury i bezpieczeństwa. Nie chodzi tu o ksenofobię, ale o to, by Niemcy nie utraciły swojej tożsamości w pogoni za globalizacją. Naród musi zachować swoje fundamentalne wartości i dziedzictwo kulturowe, aby pozostać silnym i zjednoczonym.

Energia i niezależność: Polityka energetyczna obecnej koalicji jest nie tylko kosztowna ekonomicznie, ale także geopolitycznie naiwna. Decyzja Niemiec o rezygnacji z energii jądrowej i jednoczesnym poleganiu na węglu, imporcie gazu oraz niestabilnej energii wiatrowej i słonecznej, bez odpowiednich magazynów energii, uczyniła kraj podatnym na przerwy w dostawach prądu.

AfD prezentuje pragmatyczne podejście do kwestii energetycznych, opowiadając się za zrównoważoną strategią. Mam nadzieję, że rozważą rozwój bezpiecznej energii jądrowej w połączeniu z magazynami energii, aby stabilizować duże wahania w zużyciu prądu – ponieważ jest to oczywiste rozwiązanie.

Realizm polityczny: Tradycyjne partie w Niemczech zawiodły. Ich polityka doprowadziła do stagnacji gospodarczej, napięć społecznych i erozji tożsamości narodowej. AfD, mimo że jest określana jako skrajnie prawicowa, prezentuje realizm polityczny, który trafia do wielu Niemców mających poczucie, że ich problemy są ignorowane przez establishment. AfD porusza aktualne problemy – bez politycznej poprawności, która często przysłania prawdę. Przedstawianie AfD jako skrajnie prawicowej jest wyraźnie błędne, biorąc pod uwagę, że Alice Weidel, przewodnicząca partii, ma homoseksualną partnerkę ze Sri Lanki! Czy to brzmi dla was jak Hitler? Proszę was!

Innowacja i przyszłość: Zbudowałem swoje firmy na zasadzie, że innowacja wymaga uwolnienia od niepotrzebnych ograniczeń. Wizja AfD jest zgodna z tą filozofią. Partia ta opowiada się za reformą edukacji, która promuje krytyczne myślenie zamiast indoktrynacji, oraz wspiera sektory technologiczne będące przyszłością globalnego przywództwa gospodarczego.

Tym, którzy potępiają AfD jako ekstremistyczną, mówię: nie dajcie się zwieść etykietom. Przyjrzyjcie się jej polityce, planom gospodarczym i wysiłkom na rzecz zachowania kultury. Niemcy potrzebują partii, która nie boi się kwestionować status quo, która nie jest uwikłana w politykę przeszłości.

AfD może uchronić Niemcy przed staniem się cieniem samych siebie. Może poprowadzić kraj ku przyszłości, w której dobrobyt gospodarczy, integralność kulturowa i innowacje technologiczne nie będą jedynie marzeniami, ale rzeczywistością. Niemcy zbyt wygodnie rozsiadły się w przeciętności – czas na odważne zmiany, a AfD jest jedyną partią, która może otworzyć tę drogę.

Autorstwo: Elon Musk
Tłumaczenie i opracowanie: Krystian Kamiński
Źródło: MyslPolska.info

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 30.12.2024 20:32

    bo Musk ma odrobinę zdrowego rozsądku:) Gdybym był Niemcem głosowałbym na AFD, gdybym był Polakiem głosowałbym na Konfederację, gdybym był Amerykaninem to również republikaninem:)

  2. Katarzyna TG 30.12.2024 21:52

    W końcu ktoś musi posprzątać po zielono-buraczanym lewactwie które zapędziło się samo do narożnika. Są inni chętni? Nie widzę.

    U nas też wkrótce przyjdzie czas sprzątania, pytanie tylko kto kogo i czym posprząta.

  3. emigrant001 31.12.2024 17:54

    W polskiej stajni Augiasza potrzeba by było magika, żeby ogarnąć trzydziestoletni syf. Nie wydaje mi sie, że to ciągle możliwe, nie przy obecnej demografii, obecnym deficycie i długu publicznym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.