„CityNews” usunął wpis o 215 nieoznaczonych grobach

Opublikowano: 31.05.2024 | Kategorie: Historia, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 767

Kanadyjskie medium głównego nurtu „CityNews” usunęło z mediów społecznościowych post, w którym twierdziło, że trzy lata temu przy budynku byłej szkoły z internatem w Kamloops odnaleziono 215 „nieoznaczonych grobów”, po tym jak funkcja „Notatki społeczności” na portalu „X” przypomniała użytkownikom, że w rzeczywistości nie odnaleziono żadnych grobów.

W artykule z 27 maja „CityNews” przypomniało rzekome „odkrycie” 215 nieoznakowanych grobów w Kamloops Indian Residential School, ale ich twierdzenie zostało poprawione za pomocą funkcji „Notatki społeczności” w serwisie „X”, która dodaje kontekst wprowadzony przez użytkowników pod postami w celu wyjaśnienia niejednoznacznych lub wprowadzających w błąd informacji.

Użytkownicy mediów społecznościowych szybko zauważyli, że na terenie dawnej szkoły tak naprawdę nie odnaleziono żadnych szczątków, mimo że rząd federalny wydał miliony na ich poszukiwanie. „X” dodał do posta „Notę społeczności” wyjaśniającą, że „W tej chwili nie odnaleziono żadnych szczątków ani nie zidentyfikowano żadnych grobów”.

Wkrótce po tym „CityNews” usunął swój post i zredagował artykuł. W szczególności portal zmienił nagłówek, tak aby brzmiał „podejrzewane nieoznakowane groby”, a nie „nieoznakowane groby”. Jak zauważył „The Counter Signal”, w oryginalnej wersji artykułu ironicznie krytykowano tych, którzy wierzą i rozpowszechniają „dezinformację” na temat szkół z internatem, prawdopodobnie odnosząc się do tych, którzy nie zgadzają się z narracją o masowych grobach, wskazując na całkowity brak dowodów.

„CityNews” trafnie podało jedną rzecz: minęły trzy lata, odkąd twierdzenia o nieoznakowanych grobach znalezionych w szkołach z internatem zszokowały Kanadyjczyków. Od tego czasu w całej Kanadzie spalono lub zdewastowano ponad 100 kościołów w pozornej odwecie za bezpodstawne roszczenia. Zamiast przepraszać za wprowadzające w błąd twierdzenia, które wzbudziły nastroje antykatolickie, rząd federalny premiera Justina Trudeau i media głównego nurtu wydawały się sympatyzować z tymi, którzy niszczą kościoły, o czym świadczy raport Canadian Broadcasting Corporation w tej sprawie.

Kanadyjskie rodzime szkoły z internatem, choć prowadzone zarówno przez Kościół katolicki, jak i inne kościoły chrześcijańskie, zostały zlecone i utworzone przez rząd federalny i działały od końca XIX wieku do zamknięcia ostatniej szkoły w 1996 roku. Choć niektóre dzieci rzeczywiście zmarły w niegdyś obowiązkowych szkołach z internatem, dowody wskazują, że wiele z nich zmarło tragicznie w wyniku nieodpowiednich warunków sanitarnych, których przyczyną był rząd federalny, który nie finansował odpowiednio systemu, a nie Kościół katolicki. Zamiast bronić Kościoła przed zarzutami, politycy i biskupi w dużej mierze zgodzili się z głównym nurtem narracji, pozostawiając wielu katolików samym siebie.

Godnym uwagi wyjątkiem jest emerytowany biskup Calgary Frederick Henry, który we wrześniu ubiegłego roku skrytykował rażące „kłamstwo”, jakoby tysiące zaginionych dzieci tubylców, które uczęszczały do ​​szkół z internatem prowadzonych przez Kościół katolicki, zostało w jakiś sposób „potajemnie” zamordowanych przez „katolickich księży i ​​zakonnice” oraz umieszczane w nieoznakowanych grobach.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.