Liczba wyświetleń: 779
Brytyjski premier David Cameron chce ograniczyć przywileje socjalne dla imigrantów. Ma to zapobiec przyjeżdżaniu mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej, którzy korzystają z zasiłków czy ochrony zdrowia, finansowanych przez budżet kraju.
Nowym rozwiązaniem mają być przede wszystkim sankcje, które dotkną bezrobotnych Europejczyków, mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Po sześciu miesiącach mają być wstrzymywane wypłaty pieniędzy dla takich osób, jeśli nie wykażą, iż szukają pracy, wstrzymanie bezpłatnej opieki zdrowotnej, a także utrata prawa do mieszkań komunalnych.
Cameron chce przede wszystkim ograniczyć ogólną liczbę imigrantów do Wielkiej Brytanii, a także naprawić krajowe finanse, z których korzystają obcokrajowcy. Mark Harper, minister ds. imigracji, zwraca uwagę, że propozycje centroprawicowego rządu, są odpowiedzią na możliwość otwarcia Zachodu na przybyszy z Bułgarii i Rumunii.
Opracowanie: MM
Na podstawie: The Telegraph, MojaWyspa.co.uk
Źródło: Narodowcy
TAGI: David Cameron, Imigranci i uchodźcy, Wielka Brytania
Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.
Według mnie wystarczającym warunkiem do ubiegania się o darmowe ubezpieczenie zdrowotne w danym kraju powinno być zdanie egzaminu maturalnego z danego języka (lub może bardziej ze znajomości kultury oraz języka) w danym kraju.
Na przykładzie polskiego egzaminu maturalnego uważam że aby zdać taki egzamin człowiek powinien zdobyć pewną ilość punktów z części zamkniętej (Obecnie byłoby to conajmniej 6 punktów na 20), osobną część punktów z części otwartej pisenmej (9 punktów na 30) i osobną z części ustnej (znowu 6 na 20).
@Michal – czy prowadzisz firmę szkoleniową lub szkołę, że lobbujesz za takim akurat systemem? Bo ja mam inny pomysł – chyba równie dobry – stojąc na jednej nodze trzeba zaśpiewać jedną zwrotkę „Góralu, czy ci nie żal” a osoby niemuzykalne wyrecytują „Odę do młodości”. Mój pomysł może nie jest jakiś odkrywczy, ale z całą pewnością weselszy.
@jegor – ubiegłeś mnie z tym komentarzem:)
@Michał – yyyy, że jak?
Hehe, to nadal lepsze warunki niż u nas
propozycja egzaminu jest ok….ale w dziedzinie uzyskiwania obywatelstwa !
ubezpieczenie zdrowotne = opłacanie składek. prywatnych lub państwowych
obywatelstwo, albo i prawo pobytu zaś mogło by być uzyskiwane na podstawie skali punktowej, ze składowymi typu egzamin z wiedzy historii, egzamin ze znajomości języka, posiadanie przodków czy zainwestowanie np. kilkuset tysięcy złotych poprzez firmę, mieszkanie…
wyważenie skali punktowej to inna sprawa, ale to chyba by było najlepsza polityka – wiele zmiennych, skala punktowa.