Bez pracy przy siarce

Opublikowano: 12.11.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1193

Ponad 200 osób ma stracić pracę w jednym z zakładów państwowej spółki.

Zapowiedziano zwolnienia pracowników Grupy Azoty Kopalnie i Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Grzybowie w woj. świętokrzyskim. Pracę ma stracić 207 osób spośród 723 zatrudnionych obecnie w tych firmach. Dzieje się tak, pomimo iż w zakładach stopniowo redukowano zatrudnienie w formule mniej dotkliwej niż zwolnienia grupowe, a pracownicy w imię polepszenia sytuacji przedsiębiorstwa zrezygnowali z części dodatkowych świadczeń.

Zakłady należą do publicznej spółki Grupa Azoty. Wytwarzają siarkę i produkty pochodne, będąc jednym z dwóch w skali świata producentów wykorzystującym metodę podziemnego wytapiania siarki. Zarząd firmy uzasadnia decyzję o zwolnieniach dużym wzrostem cen energii – tylko w tym roku wzrosły one o 42%. Jeszcze w roku 2022 Siarkopol notował spore zyski, które jednak następnie wraz ze wzrostem cen energii zamieniły się w znaczne straty. Siarkopol jest jednym z największych pracodawców w regionie. Zwolnienie ponad 200 osób to duży cios dla lokalnych społeczności.

Źródło: NowyObywatel.pl

image_pdfimage_print

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Katarzyna TG 12.11.2024 17:24

    A w tym samym czasie Rosja nadwyżkę gazu spożytkowała do produkcji tanich nawozów sztucznych którymi zalewa polski rynek a energia w Chinach i USA jest cztery-pięć razy tańsza niż w eurokołchozie.. to wygląda jakby politbiuro brukselskie nałożyło sankcje na każdego mieszkańca Europy.

  2. emigrant001 12.11.2024 22:50

    bo dokładnie tak jest, tylko smartfonowy motłoch nie jest w stanie pojąć tak skomplikowanego rozumowania bez aplikacji:) Ważniejsza jest swoboda samookreślenia, owocowe piątki i pokój na świecie:) a i walka z klimatem:) zapomniałem:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.