Atak amerykańskimi rakietami ATACMS na Rosję

Opublikowano: 20.11.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2462

Dzień po tym jak prezydent Biden upoważnił Ukrainę do użycia amerykańskiego systemu rakiet taktycznych dalekiego zasięgu MGM-140 Army Tactical Missile System do uderzenia głębiej na terytorium Rosji, nowy raport sugeruje, że ukraińskie siły zbrojne uderzyły w instalację wojskową w zachodnim obwodzie briańskim. Stało się to po tym, jak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że doktryna broni nuklearnej Rosji została zmieniona i podpisana przez prezydenta Władimira Putina, co wskazuje, że „użycie zachodnich rakiet niejądrowych przez siły zbrojne Ukrainy przeciwko Rosji może spowodować odpowiedź nuklearną”.

„Po raz pierwszy ukraińskie siły obronne uderzyły w terytorium Rosji pociskami balistycznymi ATACMS” – podała we wtorek agencja prasowa RBC Ukraina. RBC Ukraina poinformowało, że obiekt wojskowy w pobliżu miasta Karaczów w obwodzie briańskim został skutecznie trafiony pociskiem ATACMS. Miejsce to znajdowało się około 115 kilometrów (71 mil) od granicy z Ukrainą.

„Rzeczywiście, po raz pierwszy użyliśmy pocisków ATACMS do uderzenia na terytorium Rosji. Atak został przeprowadzony na obiekt w obwodzie briańskim i został skutecznie trafiony” – podało jedno ze źródeł lokalnej agencji prasowej. Niezależnie gazeta „Kyiv Post” poinformowała, że ​​trafiono w 67. arsenał Głównego Zarządu Dyrekcji Rakietowej i Artylerii Rosji. Obiekt ten miał podobno duże zapasy pocisków przeciwlotniczych, amunicji do systemów rakietowych, amunicji artyleryjskiej i bomb kierowanych, z których większość została dostarczona przez Koreę Północną.

Wcześniej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział reporterom, że prezydent Władimir Putin podpisał nowe zmiany w rosyjskiej doktrynie broni jądrowej. Pieskow powiedział, że nowe modyfikacje oznaczają, że „użycie zachodnich rakiet niejądrowych przez Siły Zbrojne Ukrainy przeciwko Rosji może spowodować odpowiedź nuklearną”. Komentarze Pieskowa padły wkrótce po tym, jak prezydent Biden zatwierdził użycie przez Ukrainę ATACMS przeciwko celom wojskowym głęboko w Rosji.

Ponadto minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow odniósł się do doktryny nuklearnej, stwierdzając, że próg użycia broni jądrowej został obniżony, podczas wydarzenia w Rio de Janeiro w Brazylii, na marginesie szczytu G20. Ławrow stwierdził, że stanowisko Rosji jest takie, że wojna nuklearna nie dojdzie do skutku i że zasadniczo rosyjska doktryna nuklearna nie różni się od doktryny Stanów Zjednoczonych, które postrzegają broń jądrową jako „środek odstraszający”. Dodał jednak, że Rosja „zareaguje odpowiednio” na wystrzelenie przez Ukrainę amerykańskiego pocisku dalekiego zasięgu.

Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

image_pdfimage_print

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. emigrant001 20.11.2024 21:47

    Ławrow stwierdził, że stanowisko Rosji jest takie, że wojna nuklearna nie dojdzie do skutku.
    także spoko:)

  2. Tedy 20.11.2024 22:19

    Ukry sami proszą się o bombkę atomową. Oczywiście politycy i ich sponsorzy zdążą zbiec, a zwykli ludzie ucierpią i to porządnie 😏

    Amerykanie nie zareagują, bo nie chcą globalnej wojny atomowej. Jedynie co to wyrażą największe w historii oburzenie i nałożą nowe sankcje.

  3. lelos2 21.11.2024 13:01

    Wklejam część mojego postu spod innego artykułu, bo dobrze skomentuje ten artykuł:

    dzisiaj o 12 w „reżymowej” radiowej jedynce powiedzieli że Rosjanie po raz pierwszy na tej wojnie użyli międzykontynentalnego pocisku balistycznego. Myślę że w Kijowie nie jednemu pociekło po portkach jak ta rakieta leciała, bo nie wiedzieli jaka jest głowica na pokładzie. Takich balistycznych pocisków nie używa się normalnie do konwencjonalnych ładunków, to za dużo kosztuje.
    UŻYWA SIĘ ICH DO TRANSPORTU GŁOWIC JĄDROWYCH – i to najczęściej kilku.

    Amerykanie baaardzo się starają aby Rosjan sprowokować do eskalacji.

  4. pikpok 21.11.2024 14:00

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.