Liczba wyświetleń: 777
Policja muzułmańskiego świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej w weekend aresztowała jednego ze swoich funkcjonariuszy. Powodem było nagranie egzekucji na wideo – pisze Boyko.
Zatrzymany pracował w grupie, która przygotowywała się do egzekucji. Kara śmierci została zastosowana wobec kobiety skazanej za zamordowanie swojej pasierbicy. Policjant sfilmował egzekucję telefonem komórkowy, a następnie opublikował wideo w Internecie.
Ten czyn wywołał oburzenie organizacji praw człowieka w Arabii. Członkowie Narodowego Towarzystwa Praw Człowieka uznali, że autor filmu powinien być surowo ukarany. Według jednego z członków wspólnoty Muhammada al-Sahli, rodzina kobiety ma prawo do pozwania nie tylko policjanta, który nagrał film, ale także tych, którzy go rozpowszechniają.
Jednak działacze na rzecz praw człowieka mają i przeciwników, którzy podkreślają, że celem publicznej egzekucji jest odwrócenie uwagi od innych przestępstw łamania prawa w kraju.
„Przy pomocy wideo, można przekazać tę wiadomość do jak największej liczby ludzi” – pisze bloger, który publikuje pod pseudonimem Mifak.
Według saudyjskich mediów, policjant stanie przed sądem państwowym, jak i przed sądem szariatu. Dochodzenie w sprawie trwa.
Autorstwo: tallinn
Na podstawie: boyko.ru
Źródło: Zmiany na Ziemi
Jak można zabijać własne dzieci? Co to za zwyrodnialcy być muszą co takie rzeczy robią?
Tak samo zabijanie innych nie jest rozwiązaniem. Przemoc niszczy najbardziej tych co przemocy używają.
ta ich religia to tylko wymówka dla bestialstwa i prymitywizmu
@Qbkins
Wcale nie musi to byc przyklad czysto teoretyczny niestety.
Np, niedawny przypadek belgijskiej nastolatki ktora z kolega zamordowala rodzicow dla kasy, na nieszczescie rodzice nie dali rady sie obronic.