Liczba wyświetleń: 878
W niedzielę 5 listopada dwóch Polaków zostało napadniętych przez grupę kilkunastu osób w metrze w Londynie. W wyniku niesprowokowanego ataku jeden z Polaków w stanie ciężkim trafił do szpitala.
Do napaści, która nie jest traktowana przez londyńską policję jako przestępstwo z nienawiści na tle rasowym bądź etnicznym, doszło w godzinach przedpołudniowych, na stacji metra Oxford Circus. Grupa młodych ludzi pobiła wtedy dwóch Polaków, w tym jednego tak mocno, że trafił on z pękniętą czaszką na ostry dyżur. Stan Polaka zaraz po pobiciu był krytyczny, a lekarze nie wiedzieli, czy uda im się zatamować wewnętrzne krwawienie.
Jak poinformowała londyńska policja, w związku ze zdarzeniem zostało już aresztowanych dziewięć osób. Wciąż jednak policja poszukuje sześciu osób, które również mogą być w posiadaniu pewnych informacji w tej sprawie.
Nie wiadomo jeszcze, która z aresztowanych osób usłyszy zarzuty w sprawie brutalnego pobicia, natomiast wiadomo już, że wszyscy napastnicy byli bardzo młodzi. Wśród aresztowanych były trzy 19-latki, dwie 17-latki, jedna 16-latka, dwóch 19-latków i jeden 23-latek. Część podejrzanych została zwolniona z aresztu za kaucją.
Źródło: PolishExpress.co.uk
Gdyby byli biali i lali tych drugich to byliby rasistami ale że jest na odwrót to mamy do czynienia z „podejrzanymi”.