Liczba wyświetleń: 773
Należy opowiedzieć bardziej szczegółowo o realnej możliwości pogrążenia się Ziemi w ciemnościach.
Amerykańscy naukowcy z agencji kosmicznej NASA twierdzą, że w dniach 15-29 listopada 2017 r. planeta Ziemia pogrąży się w mroku. Jedną z przyczyn jest połączenie pól magnetycznych Jowisza i Wenus, co nie pozwoli światłu słonecznemu padać na inne ciała niebieskie.
Warto zauważyć, że w przypadku potwierdzenia się domysłów specjalistów również Mars pogrąży się w ciemnościach. Na stronie internetowej NASA pojawiło się wyjaśnienie do tej informacji. Jej istota sprowadza się do tego, że jedna z planet zajdzie drugą od strony zachodniej co spowoduje, że będzie odbijać więcej światła.
Podczas tego zjawiska do przestrzeni kosmicznej zostanie wyemitowana bezprecedensowa ilość wodoru, który zasłoni całe światło słoneczne. W rezultacie cała nasza planeta na 15 dni pogrąży się w ciemnościach. Wodór wejdzie w kontakt z ziemskim Słońcem i sprowokuje potężny wybuch na jego powierzchni. Ponadto z powodu skali tego wydarzenia światło gwiazdy może być nieco przytłumione, co również będzie zauważalne na Ziemi.
Niezależni badacze wielokrotnie odrzucali podobne teorie NASA. Zdaniem specjalistów, aby ogromne masy wodoru z reakcji dotarły do Słońca, może upłynąć sporo czasu. Naukowcy zaznaczają, że ma on zdolność do przechodzenia w stan ciekły przy wysokich temperaturach, dlatego po prostu spłonie, jeśli zbliży się do Słońca.
Autorzy ostrzeżenia powołują się na szefa NASA Charlesa Boldena i pracowników agencji. Naukowcy podkreślają, że zaćmienie może doprowadzić do globalnych konsekwencji. Brak światła na Ziemi spowoduje zużycie ogromnych ilości energii i zasobów. Specjaliści z NASA twierdzą, że w tym przypadku trzeba być gotowym na maksymalnie negatywne konsekwencje. Ich zdaniem perspektywa pogrążenia się naszej planety w ciemnościach jest w pełni realna.
Specjaliści z NASA wielokrotnie zaprzeczali spekulacjom o nadciągających ciemnościach. Jak podkreślają, ani jeden ośrodek naukowy tego nie prognozuje. Charles Bolden twierdzi, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy Słońce zgaśnie. Nawet jeśli Ziemię spowiją ciemności, i tak będzie przekazywać światło.
Administratorzy strony, na której pojawiły się informacje na temat zaćmienia, wyjaśnili, że otrzymują masę listów z pytaniami o to, czy faktycznie ludzkość pogrąży się w ciemnościach na 3, 6 lub 15 dni. Według nich na portalu zamieszczono jedynie hipotezę, którą chcieli omówić jego użytkownicy.
Źródło: pl.SputnikNews.com
Ale brednie…
Dlaczego takie bujdy trafiają do wiadomości na WM? Wygląda to tak jakby osoby dodające artykuły nie miały pojęcia o czym one są. Spodziewałem się większego poziomu na WM
sputnik jest niezły, chyba zacznę na nowo go czytać i komentować. Normalnie zatrudnili agenta J z MiB i on teraz piszę u nich swoje czołowe kwestie 🙂
„Amerykańscy naukowcy z (…) NASA twierdzą, że (…) Ziemia pogrąży się w mroku.(…)Specjaliści z NASA wielokrotnie zaprzeczali spekulacjom o nadciągających ciemnościach.”
Znaczy wcześniej zaprzeczali a teraz już nie?
Nie wiem, co autorzy tej „hipotezy” brali, ale powinni podzielić się przynajmniej adresem dilera…
Wygląda na to, że ludzkość już jakiś czas temu pogrążyła się w ciemnościach. I to chyba na dłużej niż kilka, czy kilkanaście dni…
Sputnik powinien napisać co sądzą o tym pracownicy Rosyjskiej Agencji Kosmicznej, Sputnik powinien promować nazwę swojej agencji. NASA zna każde dziecko na świecie, ESA już zaczyna być znana, a nazwa Rosyjskiej jest w ciemnej czarnej dziurze tak jak nazwa Indyjskiej i Japońskiej. Najwyraźniej Sputnik przyjął taktykę, że najpierw skompromituje najlepiej wypromowanych a potem zajmie się promocją siebie. No chyba że chodzi o wypromowanie nazwy Sputnik 🙂
stracone 2 minuty na absurdalny artykuł…
to już bym wolał z naleśnikami pogadać… .. .
pod śmietnikiem toczą się najciekawsze rozmowy 🙂
Przybliżone budżety największych agencji kosmicznych[potrzebny przypis] Państwo Agencja Budżet
(w mld USD)
Stany Zjednoczone
NASA
19,3
Rosja
RKA
10
UE
ESA
5,15
Japonia
JAXA
3,5
Chiny
CNSA
3
Francja
CNES
3
Indie
ISRO
1,5
Włochy
ASI
1,35
Niemcy
DLR
1,72
Wielka Brytania
BNSC
0,414[16]
Kanada
CSA
0,321
Ukraina
NSAU
0,25–0,30
Belgia
BISA
0,23
Brazylia
AEB
0,21[17]
Hiszpania
CDTI
0,175
Holandia
SRON
0,16
Korea Południowa
KARI
0,15
Szwajcaria
SSO
0,11
Szwecja
SNSB
0,10
Polska
PAK
0,003[18]