Nie płacą ZUS a pobierają wysokie emerytury

Opublikowano: 06.07.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3623

Nie wszyscy wiedzą, że pensje sędziów nie są obciążone składkami ZUS. Pomimo tego ich emerytury są znacznie wyższe od przeciętnych. Grupa ta jest jedną z kilku – wyjątkowo uprzywilejowanych – grup zawodowych w Polsce, która kosztem reszty społeczeństwa otrzymuje nadzwyczajne benefity. Ciekawe jakby do zagadnienia podszedł Trybunał Konstytucyjny? Co z naczelną zasadą Konstytucji RP, jaką jest równość wobec prawa? Ile lat jeszcze musi upłynąć, abyśmy dojrzeli do prawdziwej reformy systemu?

Artykuł 2 Konstytucji RP stanowi, że “Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”. Artykuł 32 Konstytucji dodaje: “Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne”. Powstaje pytanie – jak dwa powyżej cytowane artykuły Konstytucji mają się do art. 91 Prawa o ustroju sądów powszechnych, który de facto zwalnia sędziów z obowiązku płacenia składek ZUS? Czytamy w nim bowiem, że: “Od wynagrodzenia sędziów nie odprowadza się składek na ubezpieczenie społeczne”. Co więcej – mimo, iż przeciętny Kowalski wyłożył przez całe swoje zawodowe życie setki tysięcy złotych w składkach na ubezpieczenia społeczne, a przeciętny sędzia nie zapłacił z tego tytułu ani jednej złotówki, to obecna przeciętna emerytura sędziowska stanowi wielokrotność emerytury przeciętnego Kowalskiego!

Aby była jasność – nie mam nic przeciwko lepszemu uposażeniu sędziów, jako intelektualnej elity, bez której państwo nie mogłoby normalnie funkcjonować. Wysokie, adekwatne do kompetencji pensje, to jednak co innego od wysokich, wypłacanych z budżetu emerytur. Szczególnie, gdy zdecydowaną większość społeczeństwa obowiązuje dość twardy lecz sprawiedliwy system kapitałowy, zgodnie z którym wysokość emerytury jest uzależniona od tego, ile się w ciągu życia odłoży w składkach emerytalnych.

Sędziowie, ale również prokuratorzy, służby mundurowe, górnicy czy rolnicy kosztem reszty społeczeństwa otrzymują nadzwyczajne benefity emerytalne. Jak to się ma do cytowanych powyżej artykułów 2 i 31 Konstytucji RP, które opisują zasadę równego traktowania wszystkich obywateli przez władze publiczne?

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

22 komentarze

  1. Fenix 11.02.2017 13:10

    „Wszyscy są wobec prawa równi.” Co z tymi którzy są ponad prawem bo je stanowią . Sędziów prokuratorów , polityków i kleru ?
    Jedno prawo równe każdemu . Jednostka ludzka udziałem władzy stanowi prawo własnym wyborem .
    Jedno prawo , BDG na godne życie równe każdemu , kredytu odnawialnego .
    Być oznacza godnie żyć i tworzyć by mieć.

  2. wolny 11.02.2017 14:48

    A pracownicy KK ?

  3. Maximov 11.02.2017 20:39

    Przecież to żadna różnica, i tak wszystko jest wypłacane z budżetu.
    Żadni funkcjonariusze państwa, czy to urzędnicy, strażacy czy policjanci, NIE POWINNI mieć potrącanych żadnych składek ze swej pensji, gdyż generuje to tylko niepotrzebną pracę księgowo-urzędniczą.
    Jest JEDEN budżet, do którego wpływają dochody z podatków i z którego są wypłacane wszelkie świadczenia.
    To jest naprawdę proste i przekładanie z przegródki do przegródki nie sprawi, że pieniędzy będzie więcej.

  4. emigrant001 11.02.2017 21:52

    Gdyby ludzie rozumieli, że budżet to ICH pieniądze może coś by się zmieniło. Polska to raj dla “działaczy”.

  5. Fenix 12.02.2017 08:17

    @ emigrant ,raj dla” działaczy” nieopodatkowanych ,i piekło dla pracujących opodatkowanych.

  6. Fenix 12.02.2017 09:22

    Pracujący nie dość że na życie muszą pracować swoje i rodziny to wymuszeniem daniny podatków muszą utrzymywać darmozjadów , działaczy partyjnych całej machiny polityczno – bankstersko- urzędniczej , sądu ,policji, wojska do sprawowania władzy z ich przydupasami klerem .
    Szkodzić społeczeństwu tym ich zasługa .

  7. Fenix 12.02.2017 10:18

    Co trzeba zrobić by każdy miał i nikomu nie brakowało ?
    Trzeba dać sobie to każdemu równo ! Każdy zadowolony ,może wytworzyć więcej dobra własnym talentem i wymiana .

  8. Fenix 12.02.2017 10:43

    Przenośnia . Najpierw każą ci wyciągać wodę że studni , dalej połowę odlać dla “państwa” władzy sprawowanej i stróżów.
    Ta reszta, która nigdy nie starczy podzielisz w rodzinie.
    Jutro znowu do studni po wodę . Kto pracuje , kto wyzyskuje ?

  9. Roxer 12.02.2017 16:30

    Jakie nadzwyczajne benefity emerytalne dostaje rolnik…?

  10. beea 12.02.2017 20:45

    “nie mam nic przeciwko lepszemu uposażeniu sędziów, jako intelektualnej elity, bez której państwo nie mogłoby normalnie funkcjonować.” – no kurczez, a o jakim panstwie pan mowisz? w jakim pan zyjesz? co normalnie funkcje miedzy odra a bugiem? pokaz pan jednego “intelektualnie” osadzonego popapranca, zwlaszcza takiego z wyzszej polki…

  11. smerf 12.02.2017 22:23

    Fenix
    Nikt ci nie broni zostać sędzią, prokuratorem czy policjantem, księdzem, górnikiem, hutnikiem, strażakiem czy wojskowym… To są profesje, które na całym świecie otrzymują należne im przywileje za ponadnormatywną, ciężką lub niebezpieczną pracę, której nie podjąłby się żaden normalny, przyzwyczajony do wygód, Kowalski.
    Jak się załapiesz na któryś z tych etatów to dopiero docenisz, jak bardzo dostajesz w “cztery litery”! Dosłownie… i w przenośni.

    P.S. Broń Boże nie wchodź w politykę, bo to… prostytucja!

    A swoją drogą… Autor tego artykułu niby przyzwala na “uprzywilejowanie” tychże profesji, ale zaraz potem, szczuje cytatem z Konstytucji RP.
    Typowe rozdwojejnie jaźni dla pisiorskiego propagandzisty, który wolałby, aby takie przywileje miały zastępy “misiewiczów”, a nie tych, którzy, gdy ty smacznie śpisz, pilnowały twojego bezpieczeństwa, nienaruszalności granic, przyjeżdżały w każdej chwili do nagłego wypadku, “fedrowały wągiel” do twojego pieca, dostarczały na czas blachę na dach, sprawiedliwie i niezawiśle oceniały twój spór z sąsiadem-pieniaczem, gasiły pożar lasu czy domu itp.

    Chora to nasza zazdrość o tzw. przywileje…

    P.S.
    Że też nie poświęcił tenże autor swego cennego czasu na krytykę kleru, czyli faktycznych darmozjadów…
    A to niewątpliwie watykańskie pijawki wysysające z budżetu obcego, czyli Polski, państwa, krocie!

  12. Fenix 13.02.2017 07:43

    Komputer szybciej rozsądzi sprawę winy , gdy zna prawo. Robot bezpieczniej wydobędzie wszelke kopaliny z terenów zagrożonych , to samo z hutnikiem strażakiem i policjantem , obsługa zdalna . Zawsze w obronie ludzi i w służbie ludzi, nigdy przeciw ludziom. Dlatego musi zniknąć kastowość władzy sprawowanej nadludzi, w tym pracujących na życie ludzi , oszczędzających na emerytury do życia.
    Inna definicja finansowa w nowym rozdaniu.
    Posiadając BDG na godne życie , nie pracujesz na życie !
    Być to żyć , dzieląc władzę tworzyć dla własnej chwały.

  13. Fenix 13.02.2017 08:16

    Narody bez granic to współpraca ! Jeśli przestaniesz wyznaczać i chronić granic murami , czy nalotami walczyć o , samoistnie znikną. To co ci zakodowali w głowie władzę sprawujący , jest iluzją !
    Człowiek nie ma granic.
    Z zera tam gdzie stoisz, zakreślisz 360 stopni swojej władzy .

  14. Fenix 13.02.2017 09:11

    Z zera tam Ja jest, i określam 360 stopni swojej władzy .

  15. Fenix 13.02.2017 12:07

    Średnia twoja temperatura ciała to 36 stopni ,zbyt wysoka i zbyt niska wytworzy zbędny nadmiar , +lub – , utracisz parametry swojej władzy ,utrata energii. Zmiana energii z tego kim byłeś , w to czym jesteś “Śmierć” to zanik pulsu góra dół (WW ) oznajmia jednostajny dźwięk w linii prostej . ( ___ )
    ” Ja” wnika w cały wszechświat który jest w “0” i -1 ,jest jednym z wielu w tym wszechświecie.
    Lub ” Ja “określa z zera 360 stopni swojej władzy w życiu .1+
    Jednym jesteśmy w wszechświecie,lub z jednym tworzymy wszechświat.

  16. smerf 13.02.2017 22:43

    Fenix wczoraj napisał coś o raju dla działaczy nieopodatkowanych, czyli funkcjonariuszy wszelakich służb i o piekle dla pracujących opodatkowanych.
    Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…
    Sądząc po czasie, w jakim zamieszczał swoje posty z wczoraj i dziś można wnosić, że jako “pracujący opodatkowany” cholernie nudzi się w tej swojej pracy, skoro służbowego kompa wykorzystuje na układanie pasjansów i w międzyczasie pisanie wspomnianych postów na WM.
    Żeby to jeszcze można było rozszyfrować, o co mu w tych przemyśleniach chodzi…

  17. realista 13.02.2017 22:51

    Fenix to chyba jakaś niepełnosprawna kobieta.
    jeśli nie to wybacz, Fenix, ale tak wnioskuję z tego co i jak piszesz… .. .

  18. Fenix 14.02.2017 10:15

    @smerf , z czego masz więcej ? Z tego co dajesz ? Czy z tego co ci zabierają, oddając innym?

  19. smerf 14.02.2017 23:04

    Jak zwykle nie za bardzo wiem, o co co chodzi?
    Tak ci odpowiem:

    Mam więcej z tego, co sam osiągam własna pracą i staraniem. Nikt mi niczego nie zabiera, bo inaczej zgłosiłbym przestępstwo kradzieży. Jeśli masz na myśli podatki to jako prawy obywatel chcę je płacić i płacę, bo to powinność każdego z nas, by państwo prosperowało.
    Owszem, trafia mnie szlag, że 500+ pożera budżet i z tego się już chyba nigdy nie wygrzebiemy. Matki lub ojcowie rezygnują z pracy, bo po co tyrać za 1600 zł na rękę, skoro przy trójce dzieci jest 1000 zł na czysto, a o następne można się postarać za 9 miesiecy. Będzie już 1500 zł.
    Tylko kto za to płaci? My wszyscy. A dlaczego nie rząd lub choćby M. Morawiecki, który na swoim koncie ma setki milionów złotych? A dlaczego po premię za posiadanie dzieci sięga np. pani prezes Lecha Poznań albo posłowie ze wszystkich opcji?
    A dlaczego pierdzi w stołki cały skład podkomisji Macierewicza i do żadnych nowych wniosków nie dochodzi, a kosztują nas ich te “nasiadówki” miliony?
    A dlaczego Macierewicz szafuje budżetem MON “wg potrzeb” nie zastrzegając żadnych progów zaporowych przy nieuzasadnionych wydatkach?
    A dlaczego BOR zakupił taką flotę aut (91 sztuk) za grube miliony i teraz je rozwala, a mnie podniosą składkę za OC i AC, choc jeżdżę bezwypadkowo? Nie mówiąc już o tym, że z torbami M. Błaszczak puści Bogu ducha winnego 21-latka za rzekome skasowanie swoim Seicento pancernego Audi…
    A dlaczego przedsiębiorcy nie inwestują w Polsce tylko przenoszą swe siedziby za granicę? Bo mają w d… wątpliwej wagi prognozy, że PKB będzie wzrastał.
    A dlaczego budżet i cały pakiet uchwał uchwalone zostały nielegalnie przy uzasadnionych wątpliwościach co do quorum i uprawnieniu do głosowania zgromadzonych w tzw. Sali Kolumnowej pociotków PiS-u…?
    O to kolego zapytaj: jak w tym dzikim kraju żyć pod takimi, kretyńskimi rządami?

  20. Fenix 15.02.2017 08:20

    @smerf z twojej wypowiedzi wniosek .
    Mam więcej tego, i sam daje.
    Państwo nie prosperuje gdy zaciąga dług na twoje konto . Ty musisz prosperować jako obywatel w tym państwie . Bogactwo talentów obywateli tworzy dostatek Narodu, w tym państwie . Prawem BDG .
    Jeśli zaciągasz dług, to na własnym koncie pożyczki i spłaty ,by prosperować!

  21. Fenix 15.02.2017 11:18

    Ja myślę że można stworzyć bank systemu 100punktów , w którym ludzie mają konta własne. Pożyczam sobie punkty i oddaje sobie punkty . Wytwarzasz towary usługi, a wymiana dóbr odbywa się przez punkty. W banku możesz brać pożyczkę punktów na swoim koncie . Własne DNA wejściem do banku i zarządzania własnym kontem.
    Ile pożyczysz sobie tyle oddasz sobie, prosperuj , ja . Podstawa systemu i jego działanie oparta na uczciwości i jawności każdego w tym banku . Każdemu 100 punktów BDG kredytu odnawialnego.

    Likwiduje cały system niewolniczy . Tworzenia wirtualnych długów finansowych w pracowaniu na dług, by zarobić na życie dług . Niech się pochwalą Narody ile wytworzyły długu w życiu . Każdy każdemu jest winny dług.
    Komu ten dług służy ? Nikomu! Nie pracujmy na dług .
    Godne życie w dobrym bycie .

  22. polach 06.07.2018 18:34

    „nie mam nic przeciwko lepszemu uposażeniu sędziów, jako intelektualnej elity, bez której państwo nie mogłoby normalnie funkcjonować.”

    Sąd to “teatr” są w nim lepsi i gorsi aktorzy, ja mam do czynienia z sądami jakiś czas i na 10 sędziów, jeden miał intelekt godny jego roli, reszta to “przybijacze pieczątek” -często osoby anty społeczne, nie potrafiące współczuć, zimne , wyrachowane ale też olewające swoją rolę.
    Prosty podam przykład:
    Na moich oczach matka trójki dzieci została w zimie pozbawiona domu… Niemożliwe? a jednak!
    “Mąż” zmienił zamki i stwierdził- to się teraz wyprowadziłaś przy tym okradł ją prawie ze wszystkiego co miała łącznie z dziećmi- bo zostały w domu plus kasa, biżuteria,ubrania dokumenty etc.Potem dzięki pozbawieniu jej zamieszkania przejął pieczę nad dziećmi tylko po to aby jej jeszcze dokopać, aby potulnie wróciła na kolanach do swego kata.
    Wyrok sędziny:Sama się wyprowadziła – wbrew zeznaniom świadków oraz mocnych dowodów że została pozbawiona zamieszkania.Mimo również że wcześniej typ przegrał sprawę o “podrapanie” gdy chciała się dostać do dzieci i domu.Gdzie było jak byk napisane że została wyrzucona, co mądry inny sędzia w tym samym sądzie zauważył bez problemu, przy rozpatrywaniu pozwu typa co ją wyrzucił…tak wygląda dziś sądownictwo w Polsce.A to tylko jeden wielu przypadków które poznałem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.