Bez szans na zatrudnienie

Opublikowano: 05.02.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 606

Już ponad połowa bezrobotnych nie może znaleźć zatrudnienia przez ponad dwanaście miesięcy. Blisko 2 mln bezrobotnych było zarejestrowanych w urzędach pracy pod koniec ubiegłego roku. Aż 996,6 tys. osób nie miało zajęcia od ponad roku – alarmuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Duża część bezrobotnych nie może znaleźć pracy z powodu niskich kwalifikacji lub ich braku. Dane GUS mówią o liczbie pół miliona bezrobotnych, którzy posiadają tylko wykształcenie gimnazjalne, podstawowe i niepełne podstawowe.

– Wśród długotrwale bezrobotnych coraz więcej jest młodych ludzi, bo nie mają oni doświadczenia zawodowego, a tego oczekują pracodawcy – ocenia dla “DGP” prof. Zenon Wiśniewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jest też pewna grupa osób, których nie interesuje podjęcie legalnej pracy. Zarabiają w szarej strefie i tkwią w niej od lat.

Grupa długotrwale bezrobotnych będzie rosła, a bezrobocie może przekroczyć nawet 13 proc. – alarmuje “DGP”.

Opracowanie: Marek Nowicki
Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 23 05.02.2012 10:15

    to chyba nic dziwnego
    skoro najpierw preferowani sa znajomi
    pozniej znajomi znajomych itd

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.