Liczba wyświetleń: 702
Już pod koniec tego roku 3,5 tys. mieszkańców pomorskich gmin w okolicach Pucka i Władysławowa będzie korzystać z gazu łupkowego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Zdaniem dziennika pierwsze ilości niekonwencjonalnego surowca trafią do odbiorców za kilka miesięcy. Jak ustaliła gazeta, do koncernu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, który prowadzi testy produkcyjne na odwiercie w Lubocinie na Pomorzu, zgłosiła się niemiecka firma G.EN., która chce odkupić gaz wydobyty w trakcie tych testów.
Będzie go dostarczać swoją siecią do ok. 3,5 tys. odbiorców zamieszkałych m.in. w Parszczycach, Połchówku, Jeldzinie, Białogórze, Brzynie, Prusewiu, Karlikowie, Lisewie, Sobieńczycach i Odargowie.
Jak powiedział dziennikowi przedstawiciel PGNiG współpraca obu firm jest przesądzona.
Zawarcie umowy ma być korzystne dla odbiorców surowca. Jak szacuje „Dziennik Gazeta Prawna” rachunki za gaz spadną o jakieś 100-200 złotych w skali roku.
Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
Źródło: Ekologia.pl
TAGI: Gaz i ropa naftowa, Gaz łupkowy
Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć „Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji „Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.
zgroza! jak to sie stalo, ze Polska zgodzila sie na wydobycie gazu lupkowego na swoim terytorium? mydlenie ludziom oczu korzysciami finansowymi? ciekawe od kogo wkrotce bedziemy zmuszeni kupowac wode pitna? wszystkim zainteresowanym tematem wydobycia gazu lupkowego i zwiazanych z tym konsekwencji polecam film dostepny na Youtube pt. „gasland”
Sądzę, że obniżka to tylko dobrze pomyślany chwyt propagandowy.
Podobno Polacy nie mieli technologii wydobycia gazu łupkowego i trzeba było rozdać koncesje cudzoziemcom, a tu PGNiG jednak wydobyło.
Widzę, że niemiecki pośrednik potrzebny, żeby nam sprzedać nasz gaz.
Zgoda ze zdrowo_jem, że możemy się żegnać z polskim środowiskiem naturalnym.
dezinformacja i sprzeniewierzenie majątku społeczeństwa Polskiego.
wydawcy zezwoleń, „pgnig” mogą zostać osądzeni sądownie lub samosądem społecznym. wystarczy napisać odpowiednie pismo do sądu lub prokuratury i konsekwentnie walczyć o zdrowe warunki do życia.
argumenty dla „gaz głupkowy” tu:
http://wiadomosci.ekologia.pl/srodowisko/Gaz-lupkowy-gorszy-niz-wegiel-kamienny-Naukowcy-ostrzegaja-przed-gazem-lupkowym,15247.html
http://www.greenpeace.org/poland/pl/wydarzenia/polska/ekolodzy-nie-do-kupienia/
ja tam moze lajkonik jestem ale jak mamy technologie wydobycia inna niz amerykanie warto zaryzykowac.Slyszalam ze przed wojna Polacy byli cos opracowali ale ktos zawiozl to angolom…Moze to jednak byc jak z ta energia atomowa Iranu ze nie produkuje szkodliwych odpadow i wtedy…to zupelnie co innego panie dzieju…
ku rozwadze zanim burza sie rozpeta swieta 😉
Zagraniczne firmy wytransferują zarobione pieniądze do innych krajów. Prezesi polskiej firmy pewnie sobie ogromną część zysku gdzieś zamrożą, ale opłacą też załogę, która wyda wszystko u nas. Jeśli duże firmy płacą jakieś podatki, to rodzime zapłacą je w Polsce.
Jeśli wydobycie gazu prowadzi do skażenia środowiska i problemów z osiadaniem gruntu, to lepiej go sprowadzić z zagranicy nawet po znacznie wyższej cenie. Koszty zdrowotne ludzi i degradacja terenu nie są warte jakichkolwiek poczynionych oszczędności.
„rachunki za gaz spadną o jakieś 100-200 złotych w skali roku.”
Ciekawe o ile wzrosną wydatki ludzi na czystą wodę i leczenie? Prawdopodobnie kilka razy tyle co te „oszczędności”.