Rosną szanse na tańszą energię słoneczną

Opublikowano: 02.07.2011 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 521

Konica Minolta Sensing opracowała technologię, dzięki którym prace nad ogniwami słonecznymi następnej generacji zdecydowanie przyspieszą – czytamy w komunikacie prasowym firmy.

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez firmę, w nadchodzących latach przyczyni się to do wzrostu sprawności modułów fotowoltaicznych. Dlatego między innymi 8 czerwca na targach Intersolar w Monachium japońska spółka zaprezentowała najnowsze technologie pomiarowe dla branży energetyki solarnej. Przedstawione przez spółkę rozwiązania służą analizie sprawności i efektywności komponentów zestawów solarnych. Dostarczają precyzyjnych danych kluczowych dla ustalenia wydajności jednostkowej, oddawanej mocy i co za tym idzie – opłacalności ekonomicznej.

– Cena i efektywność mają rozstrzygające znaczenie dla konkurencyjności wytwarzania energii przy pomocy ogniw fotowoltaicznych – mówi Andreas Ullrich, Marketing & Sales Manager EMEA Region w Konica Minolta Sensing Europe.

Nowe technologie mają zasilić przede wszystkim parki technologiczne instytutów badawczych oraz producentów ogniw fotowoltaicznych.

– Zidentyfikowaliśmy dwa istotne trendy w energetyce opartej o zasoby odnawialne. Po pierwsze, dzięki podniesieniu sprawności ogniw słonecznych następnej generacji, poszczególne regiony staną się coraz bardziej atrakcyjne z punktu widzenia energetyki słonecznej. Zastosowanie tej technologii stanie się możliwe tam, gdzie do tej pory było nieopłacalne ze względu na niski poziom nasłonecznienia – wyjaśnia Andreas Ullrich. – Jesteśmy przekonani, że produkcja prądu z energii słonecznej stanie się konkurencyjną cenowo częścią zdywersyfikowanego rynku energii w Europie. Stanie się to w średnim i długim okresie czasu. Z tego względu swoje zaangażowanie w rynek ogniw fotowoltaicznych, traktujemy jako inwestycję długoterminową – dodał.

W pierwszej kolejności firma skoncentruje się na Włoszech, Hiszpanii i rynkach niemieckojęzycznych. To tam zainstalowanych jest 23 z 40 gigawatów energii produkowanej na świecie.

Nowe fotoogniwa wzorcowe skonstruowano w ścisłej kooperacji z Japan’s National Institute of Advanced Industrial Science and Technology (AIST).

Źródło: Ekologia.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. jaro 02.07.2011 15:11

    Ja chętnie pokryję dach panelami słonecznymi zamiast blachą, tylko niech nasze państwo trzaśnie po łapach pazerne koncerny energetyczne.

  2. manchester U 02.07.2011 20:35

    ni jeden koncern naftowy nie dopuści do tego.Dla przykadu sprawa łagiewki i jego zderzaka niby nic taka mała gałązka przemysłu a udup..i projekt i teraz w Emiratacg ochrania nabrzeża.Więc co tu mówimy o ropie naftowej w której umaczanych jest 90% polityków ,umaczanych po same usta.Więc każdy gwałtowny ruch w ropie spowoduje że się utopią więc zapomnijcie o taniej energii…

  3. ARTUR 02.07.2011 22:28

    Chętnie kupię używane ogniwa samolotu na energię słoneczną ,wystarczy jakieś 0,5 m2.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.