Liczba wyświetleń: 698
Laureat Nagrody Nobla biolog Luc Montagnier zaszokował świat naukowy publikując informacje o eksperymencie, który sugeruje, że DNA potrafi się… „teleportować”. Niewątpliwie eksperyment wymaga powtórzenia, gdyż wielu naukowców wyraziło już wątpliwości.
Zespół Montagniera użył dwóch probówek. W jednej z nich umieszczono niewielki fragment DNA, w drugiej znajdowała się czysta woda. Próbki poddano działaniu pola elektromagnetycznego o częstotliwości 7 herców.
Po 18 godzinach DNA odkryto w probówce z czystą wodą.
Montagnier porównał uzyskane wyniki z próbkami kontrolnymi, w których nie użyto pola elektromagnetycznego lub było ono słabsze, a czas trwania eksperymentu był krótszy. W próbkach kontrolnych nie stwierdzono przeniesienia się DNA.
Badania, o ile ich wyniki się potwierdzą, mogą wstrząsnąć nie tylko podstawami biologii, ale również i fizyki kwantowej. Znany jest bowiem efekt kwantowy, który umożliwia teleportację w mikroskali. Jednak efekt ten trwa ułamki sekund, tutaj zaś mamy do czynienia z niezwykle zagadkowym zjawiskiem. Niewykluczone, że życie wykorzystuje zjawiska kwantowe do rozprzestrzeniania się. A może to samo życie jest złożoną projekcją zjawisk kwantowych i zależy od nich w niezrozumiały dla nas sposób.
Szczegóły eksperymentu dostępne są w pliku PDF tutaj.
Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: TechWorld
Źródło: Kopalnia Wiedzy
Jeżeli to prawda, to hipoteza o przenikaniu DNA i RNA ze zjedzonych organizmów GMO do ludzkiego DNA stanie się prawdopodobna.
a leki homeopatyczne według niektórych mega-tłuko-sceptyków nie mają prawa działać ;>
Polecam obejrzeć film na youtube pt. „Woda – pamięć wody”
@W.
Cóż to za hipoteza, która sieje strach względem GMO i dlaczego to przenikanie miałoby zachodzić jedynie w przypadku GMO?
@Trinollan:
Hipoteza? 🙂 Ktoś chyba nie odrobił zadania domowego…
Tym niemniej co do 'przenikania DNA’ z organizmów GMO do ludzkiego organizmu – owszem, jest to wierutna bzdura.
Pozdrawiam,
Prometeusz
Raczej nie chodzi tutaj o stricte teleportację, ale o powielanie wzorca i „odciskanie” go w strukturze próżni, gdzie nośnikiem transmisji jest pole o odpowiedniej częstotliwości (i być może nie jest to wyłączna właściwość DNA).