Trzaskowski na bezludnej wyspie

Opublikowano: 13.05.2025 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 230

W najnowszym sondażu IBRiS zapytano Polaków, którego z kandydatów na prezydenta wysłaliby na bezludną wyspę. Najwięcej osób – aż 23,4% – wskazało Rafała Trzaskowskiego. Zaraz za nim znalazł się Grzegorz Braun. To nie żart – więcej ludzi chce wysłać Trzaskowskiego w dzicz niż Brauna, który straszy dzieci „oparami piekła” i otwiera sejmy wodą święconą.

Ale czy naprawdę to takie zaskoczenie?

Trzaskowski dużo obiecywał, a mało robił. W Warszawie miał powstać cały program mieszkań komunalnych. Wyszło na to, że mieszkań jest jak na lekarstwo, a ratusz wystawia na sprzedaż kamienice, które mogłyby dalej służyć ludziom. Lokatorzy są wysiedlani, aktywiści protestują, a miasto tłumaczy się „remontami” i „planami inwestycyjnymi”.

W kampanii też nie poszło najlepiej. Zamiast jasnych wypowiedzi i mocnych stanowisk, Trzaskowski kluczył. W jednej z debat bez słowa oddał flagę LGBT innej kandydatce, jakby się bał, że ją oparzy.

Ludzie lubią szczerość. A on się chował. Raz chciał być blisko młodych, raz blisko Kościoła, raz blisko biznesu, a raz lewicy. W efekcie nikt nie wiedział, co naprawdę myśli. A jak już mówił, to tak, że można było przysnąć. Zero konkretów, za to dużo ogólników o „zdrowym rozsądku” i „odpowiedzialnym państwie”. Czyli: nic nowego.

Do tego próby pokazania, że jest zwykłym Polakiem, wyszły sztucznie. Chodził po siłowniach, jeździł tramwajami, zakładał sweterki i próbował mówić jak „chłopak z sąsiedztwa”. Ale ludzie nie kupili tego stylu – bo wiedzą, że zwykły człowiek nie rządzi milionowym miastem i nie sprzedaje kamienic za pół darmo.

Więc może ta bezludna wyspa to naprawdę dobre miejsce? Tam nie będzie pytań o mieszkania, nie będzie flag, nie będzie debat. Tylko cisza, palmy i czas na przemyślenia. Może właśnie tam Trzaskowski wreszcie zbuduje coś konkretnego – chociażby szałas z liści. Bo w Warszawie nie wyszło.

Autorstwo: Mateusz Stolarz
Ilustracja: WolneMedia.net (CC0)
Źródło: Trybuna.info

image_pdfimage_print

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.