Mafia jajczarska w Albercie

Opublikowano: 26.04.2025 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 507

Czy przemysłem jajczarskim w Albercie zarządza mafia wspierana przez Królewską Policję Konną (RCMP)? Lider Ludowej Partii Kanady (PPC) Maxime Bernier uważa, że ​​tak. Wścieka się z powodu aresztowania w środę drobnego hodowcy jaj z Alberty — nazywając Kanadę „krajem komunistycznym” po tym, jak pięć samochodów RCMP wjechało na farmę Henka Van Essena w Lethbridge.

Van Essen został aresztowany pod zarzutem sprzedaży jaj poza regulowanym systemem cenowym obowiązującym w ramach Egg Farmers of Alberta (EFA).

Jego córka, Lyndsay Van Essen, twierdziła, że ​​w aresztowaniu, którego świadkiem był sąsiad, brało udział pięć pojazdów RCMP, a EFA miała na celu ściganie jej ojca za sprzedaż kontrolowanych jaj bez uczestnictwa w cenowym systemie kwot (sprzedawał jajka poniżej ceny urzędowej — przypis WM).

„To wstyd, że 61-letni mężczyzna został aresztowany jak przestępca przez pięciu funkcjonariuszy Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej” – powiedział Bernier w wywiadzie dla dziennika „Western Standard”. „On nie jest przestępcą. Jest po prostu przedsiębiorcą i jest traktowany jak przestępca”.

EFA reprezentuje ponad 165 rodzin zajmujących się hodowlą jaj i reguluje produkcję na mocy ustawy o marketingu produktów rolnych prowincji Alberta, wymagającej limitów cenowych od rolników posiadających ponad 300 kur posiadania.

Nie wiadomo, ile kur było w posiadaniu Henka — jego rodzina nie odpowiedziała na dodatkową prośbę o komentarz.

Bernier skrytykował kanadyjski system zarządzania dostawami, porównując go do „mafii”. Twierdził, że sztucznie zawyża ceny jaj w Kanadzie, sprawiając, że są one dwa razy droższe, niż w USA Twierdził, że taki kartel ogranicza swobodę przedsiębiorczości i szkodzi młodym rolnikom.

W Albercie Królewska Kanadyjska Policja Konna (RCMP) pełni funkcję policji prowincjonalnej na mocy Porozumienia o Służbie Policyjnej Prowincji, co daje jej uprawnienia do egzekwowania zarówno przepisów karnych, jak i regulacyjnych, w tym tych związanych z systemami zarządzania dostawami, takimi jak system cen Egg Farmers of Alberta (EFA).

EFA działa w ramach kanadyjskiego systemu zarządzania dostawami, regulowanego przez federalną „Ustawę o agencjach produktów rolnych” oraz „Ustawę o marketingu produktów rolnych prowincji Alberta”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Western Standard”
Źródło: Goniec.net

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.