Patriotyzm w kanadyjskim wojsku zrównano z ekstremizmem

Opublikowano: 10.12.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1140

W ankiecie wysłanej do Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF) zapytano żołnierzy o tak zwaną działalność „ekstremistyczną”, w tym o noszenie czapek z napisem „Make Canada Great Again”.

26 listopada Departament Obrony Narodowej wysłał członkom CAF ankietę dotyczący „ekstremizmu” mającą na celu ocenę „Nienawistnego zachowania i prawicowego ekstremizmu w kanadyjskich siłach zbrojnych”, opracowaną przez Sieć Badań nad Nienawistnym zachowaniem i prawicowym ekstremizmem w CAF przy Ontario Tech University.

„Zebrane informacje pozwolą badaczom zrozumieć i przedstawić zalecenia dotyczące wykrywania i zwalczania zachowań nacechowanych nienawiścią oraz radykalizacji wśród członków CAF” – czytamy w komunikacie prasowym. „Wyniki badań mogą również pomóc w opracowaniu rekomendacji dotyczących ukierunkowanych interwencji, reform systemowych i polityki” – czytamy dalej.

Według zrzutów ekranu uzyskanych przez niezależny agencję prasową „True North News”, definicja „ekstremizmu” zawarta w badaniu wydaje się obejmować patriotyzm i kwestionowanie dominujących narracji.

W jednej z sekcji zapytano, czy w ciągu ostatnich dwóch do pięciu lat żołnierze kupowali „towary związane z ekstremizmem”, takie jak czapka „Make Canada Great Again”, „polubili” post grupy ekstremistycznej w mediach społecznościowych lub „udzielali strategicznych porad lub szkoleń grupie ekstremistycznej”.

W ankiecie pytano również, czy żołnierze kiedykolwiek „szukali i oglądali ekstremistyczną muzykę i/lub filmy”, „nosili tatuaże lub ubrania z symbolami ekstremistycznymi” lub czy zaatakowali werbalnie lub fizycznie członka mniejszości rasowej lub religijnej.

W ankiecie zapytano członków CAF, w jakim stopniu zgadzają się ze stwierdzeniami, takimi jak: „Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad pewnymi instytucjami”, „Kanada zdaje się zmierzać w kierunku faszyzmu” i „trendy imigracyjne osób innej rasy niż biała stanowią zagrożenie dla białych ludzi”.

Chociaż badanie zostało zatwierdzone zarówno przez Departament Obrony Narodowej, jak i Radę ds. Przeglądu Badań Społecznych CAF, to ta pierwsza instytucja zdystansowała się od dochodzenia. „DND/CAF nie finansuje tych badań, ani nie zleciło ich przeprowadzenia” – stwierdza ministerstwo; „badanie to prowadzą niezależni badacze z Sieci Badań nad Zachowaniami Nienawistnymi i Prawicowym Ekstremizmem w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych Ontario Tech University”.

Jednakże ankieta wpisuje się w program „wokizmu” realizowany przez kanadyjskie wojsko pod wodzą premiera Justina Trudeau. Od czasu objęcia urzędu przez Trudeau, kanadyjskie wojsko staje się coraz bardziej wokistowskie i narzuca swoim pracownikom ideologię LGBT. W tym samym czasie rekrutacja do wojska gwałtownie spadła. Tymczasem w kwietniu pierwszy „transseksualny” kapelan wojskowy w Kanadzie został zawieszony za domniemane molestowanie seksualne, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu rzekomo próbował obmacywać żołnierza w Royal Military College.

Jak wcześniej donosił serwis „LifeSite News”, wojsko wydało pieniądze z podatków na sondaże pro-DEI, wykładowców, prezentacje i warsztaty, a także flagi LGBT. Warsztaty obejmowały tematy takie jak „genderowa natura bezpieczeństwa”, a jedno z wystąpień dotyczyło „integracji perspektyw płci i różnorodności”.

W 2021 r. Departament Obrony ujawnił, że ma dwa odrębne komitety i osiem programów, które pracowały nad mianowaniem doradców ds. homoseksualizmu, aby „wprowadzić innowacje” w zakresie nauczania religii i mundurów neutralnych pod względem płci.

W czerwcu 2023 r. kanadyjskie wojsko zostało skrytykowane za „podniesienie flagi dumy” na cześć tzw. „społeczności 2SLGBTQI+”, gdy w tym samym miesiącu kanadyjscy żołnierze na Łotwie zostali zmuszeni do zakupu własnych hełmów i żywności, ponieważ rząd Trudeau nie zapewnił odpowiednich dostaw. Kilka tygodni później Trudeau wygłosił tym samym żołnierzom wykład na temat roli wojska w walce ze „zmianami klimatu” i tak zwaną dezinformacją.

W listopadzie ubiegłego roku urzędnicy przyznali, że armia kraju kurczy się do niebezpiecznie niskiego poziomu, ponieważ Trudeau nadal promuje program LGBT wśród kanadyjskich żołnierzy. Oprócz niskiego poziomu rekrutacji armia ma problemy z odchodzeniem żołnierzy ze służby.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net

image_pdfimage_print

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Katarzyna TG 10.12.2024 20:30

    Patriotyzm jest podstawą każdych sił zbrojnych bo jeśli nie walczy się za Ojczyznę to za kogo, a może za co? Ciekawe czy Nicolae Trudescu zna odpowiedź na to pytanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.