Pozostanę na stanowisku dla kontynuowania postępu!

Opublikowano: 14.10.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1348

Premier Justin Trudeau przyznaje, że „postępowa” polityka spotyka się z oporem, dlatego mimo presji pozostaje na stanowisku lidera, aby zapewnić ciągłą koncentrację na takich kwestiach jak różnorodność i zmiana klimatu.

„W tym czasie sprzeciwu wobec postępowej polityki inkluzywności i różnorodności, zamierzamy podwoić wysiłki, aby upewnić się, że każdy będzie mógł być włączony?” – powiedział Trudeau w wywiadzie dla liberalnego posła Nate’a Erskine-Smitha w jego programie podcastowym „Uncommons” nadanym 1 października.

Trudeau odczuwa presję ze strony obecnych i byłych działaczy liberałów, by ustąpił ze stanowiska, ponieważ partia ta nadal spada w sondażach, a konserwatyści utrzymują 20-punktową przewagę nad liberałami. Wezwania do ustąpienia Trudeau osiągnęły nowy poziom w ciągu ostatnich kilku dni, gdy grupa liberalnych parlamentarzystów zjednoczyła się, aby odsunąć go od stanowiska lidera. Trudeau jak dotąd nie skomentował publicznie tej sytuacji, ale minister handlu Mary Ng powiedziała reporterom 11 października, że ​​ma pełne zaufanie do jego przywództwa.

W swoich poprzednich komentarzach na temat tego, czy pozostanie liderem, Trudeau powiedział, że musi być szefem rządu, aby zapewnić, że kraj pozostanie na ścieżce polityki, którą określa jako postępową; jak ustawodawstwo dotyczące zmian klimatycznych, inicjatywy na rzecz różnorodności i integracji oraz programy pomocowe prowadzone przez jego rząd. W swoich ostatnich komentarzach podkreślił, że jest to właściwa droga dla jego partii, pomimo obecnych wyników sondaży, i że po to właśnie musi toczyć się walka. „Najważniejszą kwestią jest zagwarantowanie, że Kanadyjczycy zrozumieją, iż decyzja, którą podejmą w kolejnych wyborach, dotycząca tego, jakim krajem będziemy, naprawdę ma znaczenie i o to właśnie będziemy się starać” – powiedział Trudeau we wrześniu po tym, jak jego partia przegrała wybory uzupełniające w montrealskim okręgu Lasalle-Émard-Verdun, który wcześniej był bastionem liberałów.

W wywiadzie dla Erskine-Smith Trudeau przedstawił ten sam tok myślenia, co we wrześniu. „Wybór konserwatywnego rządu, który chce nas cofnąć do przeszłości zrezygnować zwalki ze zmianami klimatu i zrezygnować z integracji – byłby niszczący dla wszystkiego, co udało nam się zbudować” – powiedział.

Zapytany o to, dlaczego uważa, że ​​jest właściwą osobą do poprowadzenia liberałów do zwycięstwa, Trudeau odpowiedział Erskine-Smith, że jego priorytety dla kraju to kwestia zasad, a nie można ich porzucać z powodu słabych wyników sondaży. „Przyjrzyjmy się ludziom, którzy mówią: »Och, nie jestem pewien«. Czy mówiliby tak, gdybym teraz prowadził w sondażach 10 punktami?” – stwierdził. „Czy jest wielu liberałów, którzy uważają, że priorytety Justina nie są na właściwym miejscu, albo że Justin nie ma w sobie woli walki, albo że Justin myli się, wierząc w ochronę środowiska, rozwój gospodarki, ochronę praw kobiet i tak dalej? Jeśli chodzi o istotę tego, co robimy, myślę, że to jest właśnie walka”. Dodał: „Czy nadal rozumiem, co jest potrzebne, aby wygrać kolejne wybory? Zdecydowanie. Lepiej niż ktokolwiek inny, ponieważ walczyłem w kryzysach i walczyłem z konserwatywnymi przeciwnikami, którzy próbują to cofnąć i spolaryzować Kanadyjczyków”.

Trudeau w swoich publicznych wystąpieniach często podkreślał, że skupia się na „postępowym” kierunku rozwoju kraju. Rząd federalny wprowadził szereg strategii i przepisów mających na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych, w tym podatek węglowy i strategie odchodzenia od ropy naftowej i gazu. Nacisk na kwestie związane ze zmianą klimatu można zauważyć również w innych departamentach rządowych i agencjach niezwiązanych ze środowiskiem, np. w Kanadyjskiej Służbie Wywiadu Bezpieczeństwa, która w 2021 r. oceniła czynniki ryzyka związane ze zmianą klimatu, oraz w Agencji Zdrowia Publicznego Kanady, która w 2022 r. opublikowała raport na temat wpływu zmiany klimatu na zdrowie. Ponadto rząd od czasu przejęcia władzy w 2015 r. skupiał się głównie na inicjatywach dotyczących różnorodności, równości i integracji (DEI). Obejmowało to finansowanie „Strategii antyrasizmowej” skoncentrowanej na „Zmianie systemów, transformacji życia” poprzez inicjatywy takie jak „lepsze zrozumienie nierówności zdrowotnych w celu poprawy równości w dostępie do opieki zdrowotnej”, zwiększenie „wsparcia prawnego dla społeczności dotkniętych problemem równości” i ustanowienie Programu przedsiębiorczości czarnoskórych w celu zapewnienia funduszy pożyczkowych dla przedsiębiorstw prowadzonych przez czarnoskórych.

Skupienie na DEI widać również w innych departamentach rządowych i obszarach polityki. Na przykład kanadyjska Strategia Indo-Pacyfiku mówi o potrzebie podejmowania „inkluzywnych wysiłków społecznych, ekonomicznych i środowiskowych” w regionie.

Badanie ankietowe opublikowane przez Macdonald Laurier Institute w lutym wykazało, że dwie trzecie Kanadyjczyków sprzeciwia się postawom „kulturowego socjalizmu”. Badanie definiuje kulturowy socjalizm jako wiarę w „równe wyniki i ochronę przed emocjonalną krzywdą dla grup mniejszościowych”.

W kwestii podatku węglowego, badanie Angusa Reida z listopada 2023 r. wykazało, że 56 procent Kanadyjczyków chce jego zniesienia lub obniżenia. Ponadto, pośród malejącego poparcia dla podatku i kryzysu dostępności cenowej, premier Kolumbii Brytyjskiej David Eby powiedział we wrześniu, że jeśli rząd federalny zniesie wymóg posiadania przez prowincje systemu podatku węglowego, zniesie go również w Kolumbii Brytyjskiej, chociaż jego prowincja była pierwszą, która przyjęła ten system dobrowolnie w 2008 r.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

image_pdfimage_print

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć „Wolne Media” finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji „Wolnych Mediów”. Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Vici 14.10.2024 21:44

    Stoję przy mikrofonie,
    Niech mnie który przegoni,
    Wszystkie sceny, brygady,
    Już nie dadzą mi rady
    Nikt mnie tutaj nie kiwnie
    Bo odczuje to dziwnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.