150 prób dziennie nielegalnego przekroczenia granicy

Opublikowano: 02.06.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1021

Polska granica od strony Białorusi jest przez całą dobę forsowana przez nielegalnych imigrantów.

W środę 29 maja i w czwartek 30 maja odnotowano po przeszło 150 prób sforsowania zabezpieczeń granicznych. Agresywni cudzoziemcy znajdujący się za techniczna barierą kilkukrotnie zaatakowali polskie służby. W wyniku agresywnych zachowań 29 maja poszkodowanych zostało dwóch żołnierzy, których przewieziono do szpitala.

Migranci polsko-białoruską granicę usiłowali nielegalnie przekroczyć na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Narewce, Michałowie i Czeremsze.

Wczorajszego dnia zatrzymano również czterech kurierów, którzy przewozili łącznie 19 cudzoziemców. W jednym z przypadków zatrzymany w okolicy Hajnówki obywatel Polski w osobowym volkswagenie przewoził 9 migrantów.

Trzykrotnie w ciągu minionych dwóch dni Straż Graniczna udzieliła też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej, 4 osoby zostały przewiezione do szpitala.

Od początku bieżącego roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej do Polski usiłowały przedostać się osoby pochodzące z 35 krajów.

Na podstawie: Straż Graniczna
Źródło: MediaNarodowe.com

image_pdfimage_print

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kazma 02.06.2024 13:20

    A wystarczyłoby zapewne kilka razy trochę postrzelać ostrzegawczo z karabinów lub z broni maszynowej, to może by ostudziło zapędy nachodźców! Niestety już od dawna Polska nie należy do Polaków i wina ich samych, że dali sobie Ją odebrać!

  2. rozrabiaka 02.06.2024 18:58

    „…do Polski usiłowały przedostać się osoby pochodzące z 35 krajów.” Polska jest tak chwalona na yt, że są tacy co w to wierzą… czemu się dziwić? Oczywiście tego typu dezinformacja jest bardzo dobra, nie wierzycie sami zobaczcie co jest w polecanych na amerykańskim serwisie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.