Gadające głowy

Opublikowano: 22.06.2011 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Gadające głowy

Liczba wyświetleń: 541

W roku 1979 Krzysztof Kieślowski przeprowadził swojego rodzaju sondę społeczna. Pytania były niby banalne: Kim jesteś? Czego byś chciał? Co jest dla ciebie najważniejsze? Wynikiem sody był ten krótki film dokumentalny. Kieślowski wybrał 44 osoby i ustawił je w porządku alfabetycznym. Każdemu poświęca tylko jedno ujęcie. Na ekranie pojawiają się kolejne gadające głowy a w prawym dolnym rogu podany jest rok urodzenia danego człowieka. Począwszy od niemowlaka, przez przedszkolaków, uczniów, studentów, ludzi dorosłych, aż po stuletnią staruszkę, obserwujemy jak się zmieniają pragnienia ludzi w różnym wieku i w różnej sytuacji życiowej.


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. młody 23.06.2011 01:51

    Takie naciągane to mocno. Ani to dokument ani to nie ma jakiejkolwiek wartosci naukowo-badawczej z zakresu np. socjologii. dekalog i te kolory autora przynajmniej cos za soba niosly a to jest bardzo subiektywne. Przeciez nie można brac pod uwagę wypowiedzi jednej osoby jako przedstawiciela danej grupy wiekowej tym bardziej, że są tu pomieszane też grupy zawodowe i ich wykształcenie. Jednyna wartość to zmanipulowanie odbiorców. Zasmuciła mnie ta etiuda miałem lepsze mniemanie o autorze przed obejrzeniem tego tworu. Jedyny plus to muzyka dodaje klimat grozy

  2. młody 23.06.2011 02:02

    jeszcze dodam że wszystkim zainteresowanym manipulacją na wesoło polecam film pt. ,,Zelig” W. Allena. zmienia perspektywę myślenia podczas oglądania filmów rzekomo dokumentalnych i uzbraja w samozachowawczy dystans poznawczy. hej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.