Wytknij w internecie prawnego bubla!

Opublikowano: 08.01.2008 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery

Liczba wyświetleń: 488

Powstała specjalna strona internetowa, poprzez którą polscy internauci mogą zgłaszać prawne absurdy do natychmiastowego wyplenienia z polskiego prawa.

Kilka lat temu podobny projekt uruchomiono m.in. w Belgii. W ciągu dwóch lat, dzięki stronie www.kafka.be i zgłoszonych na niej tysięcy skarg obywateli tego kraju, zaoszczędzono blisko 300 milionów dolarów. Strona działa do dziś i jak się okazuje, pomimo wielu korekt przepisów prawnych, które dzięki niej wprowadzono, belgijskie prawo wciąż jest obfitym źródłem absurdów – obecnie pojawia się tam około 10 nowych zgłoszeń dziennie.

Teraz polskie władze podjęły pałeczkę rzuconą przez Gazetę Wyborczą, która razem z Ministerstwem Gospodarki uruchomiła serwis www.bubleprawne.org. Politycy obiecują, że informacje gromadzone na tej witrynie będą podstawą pracy sejmowej komisji Przyjazne Państwo.

Buble można zgłaszać w czterech kategoriach:

– Trzeba się nachodzić
– Trzeba się napisać
– Boli głowa
– Niepotrzebne wydatki

Stopień szkodliwości bubli oceniać będą specjaliści z Ministerstwa Gospodarki oraz organizacji pracodawców: Business Centre Club, Krajowej Izby Gospodarczej, Konfederacji Pracodawców Polskich oraz Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”.

Jak poinformowała wczoraj Gazeta Wyborcza, są już efekty pierwszej podobnej akcji, przeprowadzonej wśród czytelników tego dziennika w zeszłym roku. Mianowicie, wkrótce zniknąć ma obowiązek przechowywania paragonów fiskalnych w formie papierowej. Przedsiębiorcy muszą obecnie przechowywać je przez 5 lat, pomimo tego, że już po roku stają się one całkowicie nieczytelne z powodu wyblaknięcia papieru. Teraz będzie je można przechowywać na nośnikach elektronicznych.

Adres strony: www.bubleprawne.org

Opracowanie: Krzysztof Gontarek
Źródło: Dziennik Internautów

image_pdfimage_print

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.