Pfizer dodał do „szczepionki” dla dzieci lek na atak serca

Opublikowano: 15.11.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2678

Pfizer niedawno przeformułował swoją „szczepionkę” przeciwko koronawirusowi z Wuhan (COVID-19) dla dzieci, aby zawierała lek, który jest czasami stosowany do stabilizacji ataków serca. Rząd Stanów Zjednoczonych wydał ostatnio zgodę na stosowanie preparatu Pfizera dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Opinia publiczna została poinformowana, że ​​został specjalnie opracowany dla dzieci i zawiera „niższe dawki” składników aktywnych niż w szczepionkach podawanych osobom od 12 roku życia.

Jednak „szczepionki” na COVID-19 dla dzieci poniżej 12 lat zawierają składniki, które nie mają nic wspólnego z „zapobieganiem” COVID-19. Jednym z takich składników jest substancja często stosowana do stabilizowania osób po zawale serca, co prowadzi niektórych do stwierdzenia, że to posunięcie firm farmaceutycznych ma na celu profilaktyczne łagodzenie zatrzymania krążenia po „zaszczepieniu” dzieci.

Pfizer dodał substancję chemiczną o nazwie trometamina (Tris) do swojej wersji preparatu dla dzieci. Klinika Cleveland wyjaśniła, że ​​jest zwykle używana do zmniejszenia kwasowości krwi i moczu. Ta substancja chemiczna jest ważna w leczeniu kwasicy metabolicznej – braku równowagi elektrolitowej, który pozostawia zbyt dużo kwasu w organizmie i jest częstym powikłaniem zawału serca.

Skutki uboczne trometaminy obejmują ciemniejszy kolor moczu, złe samopoczucie i zmęczenie, szybkie bicie serca, jaśniejsze stolce, ból w miejscu wstrzyknięcia, żółtaczkę, zwiększony głód, nudności i niepokój. Według firmy Pfizer badania kliniczne z udziałem 4600 dzieci nie wykazały żadnych poważnych obaw związanych z bezpieczeństwem preparatu dla dzieci.

Stwierdzono już, że „szczepionka” mRNA firmy Pfizer dla dorosłych (zwłaszcza u młodych mężczyzn) powoduje zapalenie mięśnia sercowego (zawał) lub zapalenie otaczającej go błony śluzowej (zapalenie osierdzia). Największą różnicą między szczepionkami dla dorosłych i pediatrycznymi Pfizera jest ilość zawartego w nich informacyjnego RNA (mRNA). Materiał mRNA dostarcza komórkom instrukcji genetycznych, aby wytworzyły białko kolczaste wykorzystywane przez wirusa COVID-19 do infekcji, tym samym wyzwalając w organizmie ochronną odpowiedź immunologiczną. Firma Pfizer zdecydowała się na mniejszą dawkę mRNA w wersji dla dzieci po monitorowaniu uczestników badania pod kątem skutków ubocznych i ocenie ich odpowiedzi immunologicznej.

Najniższą dawkę wybrano po testach w drugiej fazie badania klinicznego, ponieważ ma mniej skutków ubocznych, ale podobną odpowiedź immunologiczną w porównaniu z większą dawką.

Kolejną różnicą w preparatach jest zastosowany bufor — czyli roztwór, który pomaga „szczepionce” w utrzymaniu odpowiedniego pH. Preparat genetyczny dla dorosłych wykorzystuje sól fizjologiczną buforowaną fosforanem lub PBS, ale Pfizer przeszedł na trometamine (Tris) w wersji dla dzieci, ponieważ według giganta farmaceutycznego Tris zwiększa stabilność „szczepionki” i pozwala na przechowywanie fiolek w wyższych temperaturach przez dłuższy czas.

Autorstwo: Mary Villareal
Na podstawie: FactCheck.org, FDA.gov, NaturalHealth365.com [1] [2]
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.