Kto wygrał debatę prezydencką?

Opublikowano: 18.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1315

O ile podczas debaty w TVP w 2015 niespodziewanie po raz pierwszy błysnął przed szerszą widownią Adrian Zandberg, to w ostatnią środę „cichym zwycięzcą” zdecydowanie został Waldemar Witkowski. Jakub Majmurek na łamach „Newsweeka” i Paweł Wroński w „Gazecie Wyborczej” twierdzą, że pytania podczas ostatniej debaty zdecydowanie ustawione były „pod Andrzeja Dudę”. Majmurek nazywa wręcz wczorajszy pojedynek „najbardziej absurdalną debatą w historii polskiej telewizji”.

Rzeczywiście, nawet sami kandydaci niekoniecznie zachwyceni byli pytaniami o kwestie światopoglądowe. Zwłaszcza kwestia dotycząca adopcji dzieci przez pary jednopłciowe zniecierpliwiła uczestników. Krzysztof Bosak stwierdził, że to pytanie ewidentnie ma służyć atakowi na Rafała Trzaskowskiego (by skłonić go do jednoznacznych deklaracji) i w ten sposób „pomóc” Andrzejowi Dudzie („Trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby tego nie zauważyć” – dodał kąśliwie kandydat Konfederacji).

Marek Jakubiak niecierpliwił się – już w poprzedniej debacie prezydenckiej omawiano ten temat. Szymon Hołownia stwierdził zaś, że jeśli ktoś uważa, że to osoby LGBT stanowią dziś zagrożenie dla Polski, to chyba żyje w innej rzeczywistości.

„Ten, kto układał te pytania, musiał mieć niezły odlot” – skomentował z kolei PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytanie o ewentualne wprowadzenie euro w Polsce. Oświadczył, że są w tej chwili ważniejsze problemy. Pytano również o relokację uchodźców, religię w szkole, szczepionki na koronawirusa. Kandydaci najwyraźniej szykowali się do starcia o inne kwestie. „PAD chyba jako jedyny nie wyśmiewał pytań” – zwrócił uwagę Adam Ozga z TOK Fm.

​Generalnie dziennikarze, którzy komentowali debatę stwierdzili, że wszyscy wypadli dużo słabiej niż poprzednio. Chwalono jednak talent Krzysztofa Bosaka do wystąpień publicznych. Spośród kandydatów mniej znanych, od dobrej, merytorycznej strony pokazał się jednak Waldemar Witkowski. To nieznany szerzej przewodniczący lewicowej Unii Pracy, były wicewojewoda wielkopolski, obecnie prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu (w 2003 r. nazywany był „najbogatszym urzędnikiem w Polsce”).

​Prawicowi wyborcy zapewne nie będą nim zainteresowani, choć ich uwagę również może przykuć proponowana przez Witkowskiego zmiana systemu podatkowego. Szef UP chce bowiem podatek dochodowy PIT o 50 procent, zwolnić ich z podatku od nieruchomości oraz konieczności opłacania składek na ZUS, zachować zerowy PIT dla młodych. Jest za to za likwidacją trzynastych emerytur i za tym, by obywatele mogli swobodnie decydować, kiedy przechodzą na emeryturę. Zdecydowanie chce odchodzić od węgla. Uważa, że samorządy powinny przekazywać darmowe grunty pod mieszkania, jest za likwidacją podatku od nieruchomości. Domaga się również skrócenia dnia pracy do siedmiu godzin. Jeśli chodzi o lewicowe postulaty, zdecydowanie przyćmił Roberta Biedronia. Zaskoczył (pozytywnie) również merytorycznymi, spokojnymi odpowiedziami na pytania. Można powiedzieć, że został „nowym Adrianem Zandbergiem” po ostatniej debacie i z najmniej znanego kandydata awansował kilka oczek wyżej.

Autorstwo: Tomasz Dudek
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 18.06.2020 16:56

    Jak to kto wygral? Zarzadcy kraju

  2. Admin WM 19.06.2020 20:08

    Użytkownik jarekcda został zbanowany za trolling polityczny i marketing (spamowanie).

    Podlinkował w swoim profilu link do strony marketingowej z katalogiem firm, wykorzystywaną do podwyższania SEO w wyszukiwarkach. Awatar jak banner reklamowy a opis użytkownika jak treść reklamowo-promocyjna. Oznacza to, że użytkownik jarekcda zawodowo zajmuje się marketingiem.

    Analiza komentarzy – wszystkie jakie napisał były pozytywnie wizerunkowe dla PiS, żaden komentarz nie dotyczył innej sprawy. Przykłady politycznego trollowania (marketingu, Public relations): „Debatę wygrał Duda – spokój i rzeczowość”, „Duda mówi to co większość Polaków ma na myśli”, „Duda to najlepszy kandydat na prezydenta”, „Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Jana Śpiewaka, który został skazany za ujawnienie afery reprywatyzacyjnej córki byłego wiceministra PO”, „Szumowski uratował tysiące Polaków”, „To polityka Kaczyńskiego i PIS doprowadziła do wzrostu gospodarczego, niskiego bezrobocia, uniezależnienia od rosyjskiego gazu” etc. MARKETING POLITYCZNY (SPAMOWANIE) PEŁNĄ GĘBĄ – nie mam żadnych wątpliwości.

    Można mieć poglądy propisowskie na WM, ale działalność marketingowa i spamowanie na rzecz JAKIEJKOLWIEK PARTII są na WM zakazane, ponieważ tworzą fałszywe wrażenie autentycznego poparcia społecznego, gdy tymczasem jest sztucznie aranżowane. Dlatego użytkownik został zbanowany. To pierwszy wykryty przypadek spamowania politycznego na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.