Liczba wyświetleń: 919
Ustawa wprowadzona przez rząd, przegłosowana większością sejmową i podpisana przez Andrzeja Dudę rażąco narusza interes Narodu Polskiego. Zrobimy wszystko, by zaskarżyć i powstrzymać te działania na Polakach.
Pomimo istotnych zastrzeżeń i wielu protestów Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę rażąco naruszającą interes publiczny. Prawo geologiczne i górnicze zostało zmienione decyzja sejmu „wstecz”, aby umożliwić zagranicznym kapitałom uzyskiwanie koncesji według niekorzystnych dla Polski warunków bezprzetargowych przez spółki bez niezbędnego kapitału i gwarancji. Sytuacja jest kontrowersyjna ze względu na prawdopodobieństwo korupcyjne i konflikt interesów pomiędzy Skarbem Państwa, a prywatną spółką, w której zatrudnieni są byli członkowie rządu.
Obejrzyj nagranie z ekspertem do spraw węgla i energetyki Krzysztofem Tytko:
Przeprowadził on dowód (zacytowany w nagraniu), iż eksploatacja węgla metodą procesowania (zgazowania) przyniesie przychód w kwocie 6 069 823 zł dla każdego Polaka, pod warunkiem, że obecny rząd nie odda eksploatacji polskich złóż węgla obcym korporacjom. W związku z tym każdy Polak musi dokonać mobilizacji by wspólnie zaskarżyć tą haniebną ustawę zaskarżając ją do Trybunału Konstytucyjnego i innych organów.
Prezydent nie chciał do tej pory spotkać się ze stroną społeczną i ekspertami.
Pismo przekazane do Prezydenta RP za pośrednictwem Kancelarii
Warszawa, dnia 21.02.2020
Krzysztof Tytko
43-100 Tychy
ul. Nałkowskiej 15/69
Szanowny Pan Andrzej Duda
Prezydent Rzeczpospolitej Polski
W imieniu Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich zasobów Naturalnych i wielu środowisk patriotycznych w kraju i zagranicą, działając jako strona społeczna w procesie konsultacji procesu legislacyjnego poselskiego projekt ustawy o zmianie ustawy o zmianie ustawy – „Prawo geologiczne i górnicze” oraz niektórych innych ustaw zwracamy się z uzasadnioną prośbą o złożenie weta do w/w ustawy z dnia 13 02.2020 roku
Za złożeniem weta przemawiają następujące przesłanki:
1. Ustawa została zanegowana przez Biuro Legislacyjne Sejmu i Biuro Legislacyjne Senatu z uzasadnieniem, że w polskim porządku prawnym (tak jak w innych cywilizowanych i demokratycznych państwach ustawa nie może działać wstecz.
2. Brak opinii Biura Analiz Sejmowych.
3. Wydane i uchylone koncesje dla Miedzi Copper Corporation i KGHM SA w 2014 , których dotyczy nowelizacja ustawy skierowane zostały do Prokuratury w 2018 r, dla których postępowania nie zostało jeszcze zakończone.
4. Istnieje najwyższe prawdopodobieństwo, że Miedzi Copper Corporation, dla której Minister Klimatu zatwierdził ostatnio Dokumentację Geologiczną prowadził poszukiwanie i rozpoznanie bez ważnej koncesji na poszukiwanie i dokumentowanie złoża licząc, na to że czynności te zostaną usankcjonowanie prawnie przez uchwalenie w/w ustawy.
5. Po stronie społecznej istnieje uzasadnione podejrzenie, iż ustawa została przyjęta w treści zgodnej z oczekiwaniami grup lobbystów wcześniej zatrudnionych w jednostkach administracji państwowej reprezentujących obecnie interesy firm kontrolowanych przez kapitał zagraniczny, z pominięciem konsultacji społecznych, w tym organizacji reprezentujących suwerenne interesy ogólnonarodowe.
6. Istniej najwyższe prawdopodobieństwa, że Miedzi Copper Corporation w zatwierdzonej Dokumentacji Geologicznej nie pokazał wielu innych cennych pierwiastków, których wartość przychodowa może być zbliżona do wartości potencjalnych przychodów z kopaliny zasadniczej jaką jest miedź wraz z kopaliną towarzyszącą jaką jest srebro, które były przedmiotem wniosku o koncesję.
7. Ustawa nowelizacyjna w swojej istocie rozwiązuje wyłącznie sytuację ad hoc, związaną z jednostkowym przypadkiem złóż rud miedzi i srebra; w mniemaniu strony społecznej nowelizacja powinna kompleksowo regulować kwestie gospodarowania wszelkimi zasobami naturalnymi;
8. Jako czynnik społeczny wychodzimy z założenia, że rozwiązania dotyczące długofalowego gospodarowania zasobami naturalnymi stanowiącymi dobro ogólnonarodowe winny być zaaprobowane przez Naród w formie demokracji bezpośredniej, tj. z zastosowaniem instytucji referendum.
Mając na uwadze powyższe zwracamy się z prośbą o odrzucenia ustawy i wyznaczenie terminu spotkania, na którym przedstawimy założenia strony społecznej dotyczące modelu i zasad długofalowego gospodarowania polskimi zasobami naturalnymi z zachowaniem troski o optymalne ich wykorzystanie dla dobra przyszłych pokoleń.
Z wyrazami najwyższego szacunku.
Poprzyj petycję
Poprzyj zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego TUTAJ i TUTAJ. Pod petycją podpisało się ponad 2 tysiące osób.
Źródło: nadesłano do WolneMedia.net
Ostateczny rozbiór Polski i najgorszy ze wszystkich, bo nieodwracalny!
Przypominam, że poprzednicy zaplanowali oddanie lasów na 447, a gaz łupkowy oddali za 1% wartości złóż (Arabowie swoje oddali za 10%). Patrząc na to, możliwe że wybrano jednak mniejsze zło pozwalając rządzić tej opcji. Poprzednie opcje to dopiero rozdawnictwo majątku i niszczenie własnej gospodarki.
Pierwsza petycja podpisana.
Nie rozumiem jednak zasadności petycji drugiej. „Suweren” może być nadawcą petycji, ale jako odbiorca się nie sprawdza.
dlatego media grzeją tylko temat koronawirusa
Opium to ze nie masz nic do stracenia to jestes niebezpieczna dla systemu. System opiera sie na tych co maja cos do stracenia, i sie boja ze to straca. Jezeli sie niczego nie boisz to jestes wrogiem systemu.
A tak nawiasem to ze stracilas wszystko, nie oznacza ze zyskalas duzo wiecej? Zastanow sie, chociaz to moze okazac sie za jakis czas.