Liczba wyświetleń: 649
Niemiecka organizacja Ifo Institute for Economic Research opublikowała niedawno nowy raport na temat wpływu samochodów elektrycznych na środowisko naturalne. Samochody elektryczne są często reklamowane jako „zielona” technologia, wspaniale ekologiczna i najlepszy sposób na zachowanie ziemskiej warstwy ozonowej. Państwa członkowskie Unii Europejskiej (UE) promują samochody elektryczne jako ratunek dla środowiska.
Prawodawcy z UE twierdzą, że pojazdy elektryczne emitują „zero” CO2, aby móc dofinansowywać ich produkcję i tym samym zwiększać zyski chciwych inwestorów. Jednak w ostatnim czasie niemieccy badacze otwarcie wypowiedzieli się na temat wielkiego kłamstwa związanego z tymi pojazdami.
Biorąc pod uwagę sposób produkcji samochodów elektrycznych, ich ślad węglowy jest w rzeczywistości gorszy niż wielu pojazdów napędzanych silnikiem diesla. Trzej niemieccy naukowcy zbadali ilość energii potrzebnej do produkcji akumulatorów zasilających samochody elektryczne, uwzględniając aktualne zapotrzebowanie na energię w celu ponownego ładowania akumulatorów. Do pozyskania litu, kobaltu i manganu koniecznych do produkcji akumulatorów potrzeba ogromnych ilości energii. Produkcja jednego akumulatora Tesla-3 generuje od 11 do 15 ton CO2. Biorąc wszystko pod uwagę, okazuje się, że samochody elektryczne emitują nawet 180 gramów CO2 na kilometr! Zdaniem naukowców związana z nimi emisja CO2 jest znacząco wyższa niż chociażby Mercedesów z silnikiem diesla. Samochód elektryczny obciąża środowisko o 11-28 procent bardziej niż samochód napędzany dieslem.
Zespól badaczy stawia sprawę jasno, stwierdzając, że Niemcy muszą przejść na pojazdy napędzane wodorem lub silnikami spalinowymi bazującymi na „zielonym” metanie. W okresie przejściowym należy też kontynuować stosowanie silników spalinowych napędzanych gazem ziemnym.
Autorstwo: Lance D Johnson
Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl
To zalezy skad pochodzi prad czy z elektrowni weglawej, czy z wiatrakow, elektrowni rzecznej, atomowej it’d. Wiec problem jest w przeksztalcaniu wegla w prad kosztem przyrody.