Liczba wyświetleń: 593
Siedmioro członków komisji ds. identyfikacji zagrożeń, którzy w 2009 roku pomylili się w ocenie sytuacji sejsmicznej w rejonie miasta L’Aquila, skazanych zostało na 6 lat więzienia.
Sąd uznał ich za winnych nieumyślnego spowodowania śmierci, ponieważ zaledwie na pięć dni przed trzęsieniem ziemi wysnuli oni błędne wnioski na temat zagrożenia sejsmicznego w regionie. Na skutek potężnego trzęsienia ziemi zginęło wtedy 309 osób, a rannych zostało około 1,5 tysiąca.
Źródło: Głos Rosji
TAGI: Proces sądowy, Trzęsienie ziemi, Włochy
Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU
Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!
Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.
Powinni też karać za niespełnione obietnice wyborcze. Więzieniem.
Hehehee no fakt 🙂 ale czy posłowie sami wsadzą się do pierdla? Cała ta sprawa trąci smrodem.
Jak zwykle info od złodzieja (glos rosji). Ciekawe czy WM czuje się jak paser kopiując newsy z serwisu, który nie poczuwa się do podawania źródła informacji …
http://www.france24.com/en/20121022-italy-scientists-jailed-not-warning-deadly-earthquake-laquila-justice-court
@przemex, zanim zaczniesz oskarżać, zapoznaj się z Art. 25 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, który stanowi:
„1. Wolno rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji:
1) już rozpowszechnione:
a) sprawozdania o aktualnych wydarzeniach,
b) aktualne artykuły na tematy polityczne, gospodarcze lub religijne, chyba że zostało wyraźnie zastrzeżone, że ich dalsze rozpowszechnianie jest zabronione,
c) aktualne wypowiedzi i fotografie reporterskie;”
oraz ust. 3. ww. art.:
„3. Rozpowszechnianie utworów na podstawie ust. 1 jest dozwolone zarówno w oryginale, jak i w tłumaczeniu.”
Artykuł jest tekstem przeklejonym ze strony „Głos Rosji” na bazie porozumienia pomiędzy redakcjami i ewentualne roszczenia właściciela praw autorskich do utworu pierwotnego powinny być kierowane właśnie tam.
Ponadto jesteś pewien, że „Głos Rosji” dopuścił się naruszenia, a nie jedynie zredagował niewielki fragment newsa?