Liczba wyświetleń: 1536
Syndrom nagłej utraty kolonii zwany CCD to główna przyczyna dramatycznej redukcji populacji pszczoły miodnej w USA. Nadal nie wiadomo ze stuprocentową pewnością, co powoduje ten problem, ale wiele wskazówek wskazuje, że jest to wynik stosowania w rolnictwie chemii i biotechnologii. Swój wpływ mogą też wywrzeć zmiany klimatu.
Pszczoły są bardzo ważne, ponieważ zapylają większość owoców i warzyw. Wytwarzają także miód, który jest powszechnie stosowany, jako środek słodzący w przygotowaniu ciast i wielu innych produktów. Syndrom CCD objawia się tym, ze pszczoły wylatują na oblot i nigdy z niego nie wracają. W praktyce oznacza to, że jeśli królowa się czerwi, czyli znosi jaja nowej populacji to pozostawiona sama sobie, bez swych robotnic obumiera razem z larwami. Efektem tego jest całkowita utrata kolonii.
Niektórzy pszczelarze wskazują konkretną grupę środków chemicznych, neonikotynoidów, które są formą pestycydów. Dotychczasowe hipotezy, co do przyczyn tego niekorzystnego zjawiska zakładają, że środki ochrony roślin powodują porażenie układu nerwowego nie tylko szkodników, ale i pożytecznych owadów zapylających. Efektem interakcji pszczoły z takim środkiem chemicznym jest przeważnie dezorientacja pszczoły. W rezultacie dana rodzina pszczela wylatuje po nektar i żadna z pszczół nie wraca już do ula.
To interesujące, że śmierć pszczół następuje wprost proporcjonalnie do ilości upraw genetycznie zmodyfikowanych występujących na danym obszarze. Tylko tak można wytłumaczyć fakt, że CCD zaczęło występować głównie na terenie USA, które jest pionierem biotechnologicznych upraw. Niekorzystny syndrom zauważono tam po raz pierwszy w 1970 roku a od 2006 roku znikanie rodzin pszczelich nabrało dramatycznego tempa. Zauważyły to również koncerny z branży biotechnologicznej i podobno firma Monsanto pracuje nad własną pszczołą GMO, które będzie mogła przetrwać w zetknięciu z pestycydami produkowanymi przez ta firmę.
Rok 2013 przyniósł największy spadek populacji pszczół, jaki do tej pory kiedykolwiek wystąpił. Utracono, co najmniej 50 procent kolonii w Stanach Zjednoczonych. Zwykle spadek populacji pszczół wynosił 5-10 procent rocznie. Po roku 2006 liczba ta wzrosła o około jedną trzecią. W tym roku jest to połowa całej populacji i czas chyba bić na alarm. Choć przyczyna dramatycznej redukcji populacji pszczoły miodnej pozostaje niejasna, jej konsekwencje nie mają dla nikogo wątpliwości. Gwałtowny spadek populacji pszczół oznacza mniej zapylania upraw, a w konsekwencji mniej żywności i wzrost cen owoców i warzyw do końca tego roku.
Na podstawie: www.catholic.org
Źródło: Zmiany na Ziemi
Monsanto i na zapylanie będzie mieć opatentowane rozwiązanie.
Ta firma powinna zostać rozmontowana, ale to oczko w głowie obecnej ekonomii ameryki. To korporacja o znaczeniu militarnym.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/korporacja-monsanto-planuje-stworzenie-specjalnie-zmodyfikowanych-genetycznie-pszczol
http://orwellsky.blogspot.com/2012/04/gmo-firma-badajaca-populacje-pszczo.html
Immunitet:
http://nonx.pl/prezydent-obama-podpisal-ustawe-o-ochronie-monsanto/
Głównym powodem tych wyginięć, dotykającym też ssaki, są zmiany w przyrodzie, których zwierzęta nie wytrzymują. Zmiany te są związane ze zbliżaniem się końca naszej ery i rozpoczęciem Ery Wodnika (koniec Kalendarza Majów, spodziewany w przyszłym roku).
Symbolu pszczoły używa masoneria. Przypadek? Kontrola społeczeństw ma bardzo długą historię na świecie i jest stale doskonalona. Pewne metody są stosowane od dawna ale obecnie nie wystarczy straszyć ludku farbą fluorescencyjną. Nie wiem czy ktoś wie, że część tzw. okultystycznej wiedzy to podstawy obecnej psychologii oraz szeroko pojętego zarządzania czy marketingu. Właściwie wiedzy tajemnej. Podczas negocjacji w biznesie najlepsi używają magii jak by powiedział Kościotrup Katorżnicki. Trzeba wymyślać nowe metody kontroli dążąc do kontroli absolutnej bo do tego to prowadzić musi. Niektóre metody kontroli znane od dawna są jednak nadal tajne. Jak ukryć pewne naturalne rzeczy przed umysłem ludzkim (teoretycznie) rozwijającym się? Ukierunkować jego rozwój ograniczając wyobraźnię:-)
Od kilku lat po Internecie „chodzi” taki cytat „Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostanie 4 lata życia.” Przypisują te słowa Einsteinowi, ale nigdzie nie ma źródła, więc pewnie jest to przypadek przypisania imienia sławnej osoby do tekstu, aby zwrócić na niego większą uwagę. Zapewne ludzkość tak łatwo nie wyginie, jednak brak tych owadów na pewno przysporzy nam i całemu środowisku ogromnych problemów.