Pogoda

Uproszczona prognoza pogody dla Polski

 

Pogoda w miastach wojewódzkich

Burze słoneczne

Wykres historii aktywności słonecznej znajdziesz TUTAJ.

Burze słoneczne. Dane z Poczdamu w Niemczech (są podobne dla Polski). Kolory zielone i żółty – sytuacja normalna. Im wyższe cyfry przy kolorach z literami G, tym gorzej.

Przed skutkami burz słonecznych chroni nas ziemska atmosfera. Gdy są silne, mogą pojawiać się zorze polarne (na północy Polski), problemy z elektroniką, liniami energetycznymi, telefonią komórkową i stanem zdrowia. Podczas burz ludzi mogą odczuwać depresje, nerwowość, niepokój, wzrost agresji, nadpobudliwość, drażliwość, senność, wyczerpanie, zaburzenia pamięci i koncentracji, kołatanie i ataki serca, mdłości oraz bóle głowy. Policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna mają wtedy dużo pracy. W skali społecznej – może dochodzić do spadków na giełdach, gwałtownych demonstracji, zamieszek i wojen. Dobra rada: nie podejmuj ważnych decyzji życiowych podczas burz słonecznych – człowiek jest wtedy “ogłupiały”. Podczas burz słonecznych istnieje zwiększone ryzyko napromieniowania dla astronautów oraz pasażerów i załóg samolotów w lotach na wyższej szerokości geograficznej i dużej wysokości. Podróży lotniczych w okresie burz słonecznych odradza się szczególnie kobietom w ciąży.

Radioaktywność w Polsce

Mapę radioaktywności w Polsce w dniu dzisiejszym znajdziesz TUTAJ. Sytuacja radioaktywna na świecie TUTAJ a w Europie TUTAJ.

Rezonans Schumanna

Wykresy od góry: 1) Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, 2) Hofuf w Arabii Saudyjskiej, 3) Litwa, 4) Alberta w Kanadzie, 5) Northland w Nowej Zelandii i 6) Hluhluwe w Republice Południowej Afryki. Jeśli masz mały monitor (ekran), wykresy podejrzysz TUTAJ. Rezonans Schumanna dla Tomska na Syberii w Rosji znajdziesz TUTAJ.

Rezonans Schumanna, zwany również pulsem planety, to zjawisko powodujące występowanie w naturalnym ziemskim spektrum częstotliwości fal elektromagnetycznych grupy maksimów w zakresie skrajnie niskich częstotliwości (ELF). Dotychczas ustalono, że głównymi źródłami energii zasilającej rezonans są wyładowania elektryczne w atmosferze ziemskiej (pioruny) i burze magnetyczne. Od 1986 roku wibracja Ziemi systematycznie rośnie, co rzekomo związane jest z przechodzeniem naszej planety z niskiej częstotliwości Ery Ryb na wyższą częstotliwość Ery Wodnika. Podobno niska częstotliwość odpowiedzialna jest za złe emocje, a wysoka za pozytywne. Osoby źle znoszące zmianę wibracji chorują, a nawet umierają. W zależności od szybkości i indywidualnych możliwości dostrojenia częstotliwości fal mózgowych człowieka do częstotliwości fal elektromagnetycznych planety możemy czuć się dobrze lub źle. W okresie dostrajania się mózgu do wyższych częstotliwości mogą wystąpić np. zawroty głowy, szumy w uszach, rozmazany obraz, skoki ciśnienia, uderzenia gorąca, nieregularne bicie serca, bóle w różnych częściach ciała, problemy jelitowe, nudności, silny apetyt lub brak apetytu, ciężki oddech, bezsenność, migreny, nerwowość, poczucie niepokoju lub smutku, depresja, agresja, huśtawka nastrojów, objawy grypopodobne, zmęczenie lub pobudzenie bez wyraźnego powodu. Każdy człowiek jest inny i inaczej może reagować.