Pogoda

Radioaktywność. Rozkład mocy dawki promieniowania gamma w Polsce w dniu dzisiejszym. Kolor niebieski – sytuacja bardzo dobra. Kolor zielony i żółty – sytuacja normalna. Kolor pomarańczowy – jest źle. Czerwony i fioletowy – jest tragicznie. Sytuacja radioaktywna na świecie TUTAJ.

Uproszczona prognoza pogody dla Polski.

Szczegółowa prognoza pogody dla Polski i świata. Rozwiń opcje i wybierz dane pogodowe, które cię interesują. Przewijaj strzałkę 3h aby zobaczyć prognozę dla 7 dni. Mapę można przybliżać, oddalać i przesuwać myszką uzyskując prognozę pogody dla dowolnego miejsca na świecie.

Stan zachmurzenia z ostatnich 4 godzin.

Stan opadów atmosferycznych z ostatnich 4 godzin.

Lokalna prognoza pogody i kierunki wiatrów.

Burze słoneczne. Dane aktualizowane co 5 minut. Niebezpieczny dla zdrowia psychicznego i fizycznego jest poziom powyżej przerywanej linii.

Przed skutkami burz słonecznych chroni nas ziemska atmosfera. Gdy są silne, mogą pojawiać się zorze polarne (na północy Polski), problemy z elektroniką, liniami energetycznymi, telefonią komórkową i stanem zdrowia. Podczas burz ludzi mogą odczuwać depresje, nerwowość, niepokój, wzrost agresji, nadpobudliwość, drażliwość, senność, wyczerpanie, zaburzenia pamięci, kołatanie i ataki serca, mdłości oraz bóle głowy. W skali społecznej – może dochodzić do spadków na giełdach, gwałtownych demonstracji, zamieszek i wojen. Dobra rada: nie podejmuj ważnych decyzji życiowych podczas burz słonecznych – człowiek jest wtedy „ogłupiały”. Podczas burz słonecznych istnieje zwiększone ryzyko napromieniowania dla astronautów oraz pasażerów i załóg samolotów w lotach na wyższej szerokości geograficznej i dużej wysokości. Podróży lotniczych w okresie burz słonecznych odradza się szczególnie kobietom w ciąży.