Żydzi z pałacu w Bronicach

Opublikowano: 16.05.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 462

Blisko 79 lat temu, w grudniu 1943 roku, w pobliżu pałacu w Bronicach (na zdjęciu) w powiecie puławskim, została zamordowana grupa Żydów. Przez pewien czas ukrywali się w majątku w Bronicach. Pomoc przyszła z najmniej oczekiwanej strony. Jakie były okoliczności ich pobytu w majątku, skąd przybyli, jakie były okoliczności ich ukrywania i śmierci opowiedzą bohaterowie reportażu. Warto dodać, że w drugiej przygotowywanej części reportażu, usłyszą państwo jak doszło do odnalezienia ich mogiły i upamiętnienia. Poszukiwania grobu trwały kilka lat i zaangażowanych w nie było wiele osób.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.