Żydzi winią Polaków za holokaust na równi z Niemcami

Opublikowano: 13.05.2024 | Kategorie: Historia, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1991

Szef Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk zwrócił uwagę na badania opublikowane przez Uniwersytet Hebrajski. Wynika z nich, że ponad połowa Izraelczyków jest zdania, że Polacy są „dokładnie tak samo jak Niemcy” odpowiedzialni za holokaust.

Konończuk przytoczył badania opublikowane przez uniwersytet w Jerozolimie. Wynika z nich, że wśród Izraelczyków aż 54 proc. uważa, że Polacy byli „dokładnie tak samo jak Niemcy” odpowiedzialni za holokaust. Kolejne 28 proc. uznaje, że „tylko częściowo” Polacy byli winni temu, że ich żydowscy sąsiedzi zostali unicestwieni w holokauście. Tylko 8 proc. wskazuje, że Polacy też byli ofiarami. 8 proc. nie ma zdania, a 2 proc. „wolałoby nie odpowiadać”.

Zbadano też, który kraj mieszkańcy Izraela uważają za „przyjaciela” swojego państwa. Jak się okazuje, przodują… Niemcy, na które wskazało 53 proc. Na kolejnym miejscu uplasowała się Wielka Brytania, którą wybrało już tylko 35 proc. Dalej Holandia – 26 proc., Francja – 24 proc. Polska znalazła się na końcu zestawienia z wynikiem 19 proc.

Zapytano też o „najbardziej antysemickie” państwo spośród tych pięciu. W tym zestawieniu „wygrała” Francja – 37 proc. Na drugim miejscu – Polska (16 proc.), dalej Wielka Brytania (15 proc.), Holandia (8 proc.). Jak się okazało, najmniej osób wskazało Niemcy – 6 proc.

Do tych badań odniósł się redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” dr Tomasz Sommer. „Wg Żydów Polacy są winni prawie tak samo jak »naziści«. Takie przekonanie powszechne jest też od lat w Stanach i właśnie do uzasadnienia tego przekonania potrzebne było sfałszowanie sprawstwa mordu w Jedwabnem, do czego przyczynili się Gross, Kaczyński, Kwaśniewski, Schudrich, Kieres oraz wielu innych zaprzańców” – napisał.

Autorstwo: MM
Na podstawie: X.com
Źródło: NCzas.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

Czytałem kiedyś pogląd, że Żydzi nienawidzą Polaków bardziej od Niemców, bo większość Żydów, która przetrwała wojnę, to były osoby ocalone przez Polaków, które żyły strachem przed wydaniem ich Niemcom przez Polaków, co utrwaliło im się w podświadomości. Z kolei mało który Żyd przeżył spotkania z Niemcami i być może stąd ta współczesna miłość i sympatia do Niemców. Bo jak inaczej tłumaczyć ów syndrom sztokholmski? Dodatkowo czarnego PR dla Polski i Polaków winne są wycieczki młodych Żydów do obozów koncentracyjnych w Polsce, podczas których fałszuje się historię i wmawia im, że obozy te zbudowali dla Żydów Polacy.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pikpok 13.05.2024 13:32

  A Ukraińcy to są ich przyjaciele? Jak widać lepiej mieć ich za wrogów niż “przyjaciół”.

 2. Szwęda 13.05.2024 13:56

  Wygląda na to, że jedynie słuszna zasada w stosunkach między narodami to jest taka: interes własnego narodu ponad wszystko, nigdy ale to nigdy nie pomagać żadnemu narodowi, w czasach wojen i zawieruch o ile to możliwe maksymalnie gnębić i niszczyć inne narody, tylko wtedy unikniemy prześladowania i grabieży i niszczenia naszego narodu i państwa po zakończonych działaniach wojennych, a wręcz zaskarbimy sobie ich przychylność!

 3. ja2 13.05.2024 16:41

  Propagandę zapewne mają że Polak to antysemita tak jak na UA że bandera to bohater…

 4. Szurnięty Mędrzec 13.05.2024 17:09

  Syjonistów na równi z Niemcami winię za holokaust, przeklęte parchy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.