Żydzi chcą antysemickich ostrzeżeń w „Biblii” i „Koranie”

Opublikowano: 26.11.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2974

Żydowscy przywódcy domagają się nowych wydań “Biblii” i “Koranu”, w których mocno zaakcentowane zostaną ostrzeżenia przed antysemityzmem.

Zalecenia zostały zawarte w nowym dokumencie, noszącym tytuł: “Koniec antysemityzmu! Katalog strategii walki z antysemityzmem”. Tekst powstał podczas konferencji, zorganizowanej przez Europejski Kongres Żydów, na której omawiano sposoby uporania się z dyskryminacją i prześladowaniami.

Wśród wymienionych w dokumencie strategii, znalazła się m.in. idea wprowadzenia ostrzeżeń w świętych tekstach: “Tłumaczenia “Nowego testamentu”, “Koranu” i innych tekstów chrześcijańskich lub muzułmańskich wymagają podkreślenia ciągłości żydowskiego dziedzictwa, zarówno z chrześcijaństwem, jak i islamem oraz ostrzeżenia czytelników o konsekwencjach antysemickich postaw.

W “Nowym testamencie” znalazło się kilka fragmentów, które zostały zidentyfikowane jako szczególnie niebezpieczne, ponieważ mogą być wykorzystane przez przeciwników do uzasadnienia antysemityzmu. Wspomnieć można chociażby o obwinieniu Żydów za śmierć Jezusa Chrystusa, przedstawienie upartej natury narodu żydowskiego oraz ich nielojalność wobec Boga. W “Koranie” również znaleźć można pewne negatywne uwagi na temat Żydów.

Dokument wzywa również do identyfikacji i odrzucenia wszelkich antysemickich tekstów dziedzictwa chrześcijańskiego i muzułmańskiego. Żydzi argumentują, że “Nowy testament” jest dziełem stworzonym przez ludzi, więc nie powinien być mylnie utożsamiany z objawieniem bożym.

Inne obszary podkreślone podczas konferencji to zwalczanie antysemityzmu w przestrzeni cyfrowej oraz w ramach organizacji badawczych i instytucji akademickich. Działania moją obejmować m.in. zapewnienie internetowym wyszukiwarkom pozytywnych wizerunków judaizmu oraz dokładnych opisów historii antysemityzmu.

Na inicjatywy Żydów zareagowali uczeni. Profesor sztuk islamistycznych na Uniwersytecie Londyńskim, Muhammad Abdel Haleem, podważył skuteczność pomysłów i przyznał, że jeśli ktoś chce zaangażować się w antysemityzm, to zrobi to bez względu na dodane ostrzeżenia.

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: Fotografie Link (CC0)
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Collega 26.11.2018 16:39

  Tzw. Stary Testament jest bardziej “antysemicki” niż Nowy.
  Więcej tam o Żydach złego, jak dobrego.
  Ale taka jest prawda. Będziemy fałszować historię, żeby komuś poprawić samopoczucie?
  Co to za polityka żreć się ze wszystkimi i domagać się, żeby mnie kochali!

 2. wloczykij 26.11.2018 16:59

  Dokładnie Collega, przekazywać tę wiedzę z pokolenia na pokolenie. Dzisiejszy syjonistyczny żyd nie ma nic wspólnego z semitami, których syjoniści wymordowali. Żyd symbolem zła był, jest i będzie. Onz w poprzednim roku stwierdziło w raporcie, że izrael to najbardziej rasistowski kraj świata.

 3. MasaKalambura 26.11.2018 20:50

  Prawda, Tora tez powinna zawierać takie ostrzeżenia. Bóg zapowiada w niej bardzo często. Lud to twardego karku. Nieposłuszny. Będzie karany bardziej niż inne narody.

  Ale jak ukorzy się przed Najwyższym, Bóg mu wybaczy.

 4. Grzesiek 27.11.2018 13:44

  Dość fragmentaryczne są te odniesienia do Izraela w kontekście Biblii.
  Tak, Bóg niejednokrotnie karcił Izrael, pokazywał ich niewierność i obłudę, jednak Izrael był i jest nadal narodem “wybranym”. Potwierdzają to proroctwa proroków, które mówią o tym że Izrael w czasach ostatecznych się nawróci, uzna swoją winę przede wszystkim w tym że odrzucił ofiarę Chrystusa, o tym że wydarzenia ostateczne wydarzą się właśnie w rejonie Izraela, o tym że cały świat będzie mówił że jest to naród wybrany (widząc przychylność Boga w stosunku do tego narodu) gdy Bóg da im łaskę nawrócenia. Przypomnę że to właśnie z ust proroków Bóg karcił Izrael, mówił że rozproszy ich po całym świecie i będą się tułać, że będzie znienawidzony ten naród.
  Tak że twierdzenie że Stary Testament jest antysemicki jest wg mnie po prostu połowiczne.
  Faktem jest że Nowy Testament przedstawia wszystkich nowonarodzonych jako potomstwo Abrahama, naród wybrany, jednak zarazem przedstawia ludzi nawróconych spoza Izraela jako tych którzy zostali wszczepieni, jako gałęzie, a Izrael jako korzeń. Przestrzegając tym samym przed wynoszeniem się ponad naród wybrany, bo to z Niego pochodzi odkupienie, uratowanie. I pewne wydarzenia odbędą się tylko tam i tylko z tamtym narodem.
  Odniosłem się bardziej do komentarzy. Nie wchodzę w to czy czy i w jakim stopniu dzisiejsze państwo Izrael to te wybrane dziecko Boże ani w to co wyprawiają.
  Pzdr.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.