Żydzi boją się brytyjskiej lewicy

Opublikowano: 07.09.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 736

Blisko czterdzieści procent Żydów z Wielkiej Brytanii gotowa jest rozważyć wyjazd z kraju, jeśli premierem tego kraju zostanie lider tamtejszej lewicy Jeremy Corbyn. Brytyjska Partia Pracy od wielu tygodni jest bowiem przedmiotem medialnej nagonki z powodu swojego pro-palestyńskiego stanowiska, a także odmowy przyjęcia nowej definicji „antysemityzmu” mogącej doprowadzić do cenzurowania wypowiedzi na temat prześladowań Palestyńczyków.

Sondaż na temat ewentualnych rządów Corbyna przeprowadził ośrodek badawczy Survation, który otrzymał w tej sprawie zlecenie żydowskiego tygodnika „Jewish Chronicle”. Blisko 40 proc. ankietowanych brytyjskich Żydów stwierdziło więc, że rozważy emigrację z kraju jeśli lider lewicy zostanie nowym szefem rządu, przy czym odsetek ten jest prawie czterokrotnie wyższy niż po przeprowadzaniu badania na temat ewentualnego wyjazdu Żydów po zamachach w Londynie w 2015 roku.

Niechęć społeczności żydowskiej do szefa Partii Pracy spowodowana jest ujawnianymi przez media wypowiedziami, w których krytykował on osoby o syjonistycznych poglądach oraz przypominał o czystkach etnicznych dokonywanych w Palestynie. Podobne poglądy prezentuje spora część Laburzystów, dlatego dopiero pod naciskiem mediów ugrupowanie podpisało nową definicję „antysemityzmu”, którą sporządził Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA). Lewica twierdziła bowiem przez kilka tygodni, iż deklaracja na ten temat ograniczałaby wolność słowa pro-palestyńskich aktywistów.

Szacuje się, że obecnie w Wielkiej Brytanii mieszka około 290 tysięcy Żydów, stąd według sondażu decyzję o ewentualnym wyjeździe rozważa blisko 115 tysięcy z nich. Niepokój wynikami badania wyraziła przy tym reprezentująca Żydów organizacja Jewish Leadership Council, która jest zaniepokojona faktem, iż tylu przedstawicieli tej społeczności jest gotowych wyjechać z kraju jedynie z powodu ewentualnej zmiany na stanowisku szefa rządu.

Na podstawie: Forsal.pl, Independent.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. KubaD. 07.09.2018 14:43

  Niech jadą. Do Izraela!!

 2. emigrant001 07.09.2018 18:30

  Jeśli brytole mają mózgi to wybiorą Corbyna na premiera, ale jeśli pobierają poglądy z TV to Cobryn okaże się gejem, pedofilem i satanistą.

 3. robcioRR 07.09.2018 21:48

  KubaD pewnie do Polin predzej.

 4. 8pasanger 08.09.2018 11:20

  Nacjonaliści z autonoma przejmują się nacjonalistycznymi syjonistami.Normalka

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.