Żydowski szpieg przyznał się do winy

STANY ZJEDNOCZONE. Aresztowany przez agentów FBI były pracownik firmy komputerowej, przyznał się przed sądem w Bostonie do zarzucanych mu czynów szpiegostwa na rzecz Izraela.

43-letni Elliot Dexer, żydowski konsultant pracujący dla firmy Akamai Technologies, Inc., kontaktował się w 2006 roku z konsulatem izraelskim w Bostonie (Massachusetts), przekazując wykradzione technologie internetowe obejmujące zdalną kontrolę komputerów, usług tzw. chmur obliczeniowych, jak również dane klientów i zawartość kontraktów firmy. Szpiegowi udowodniono przekazanie informacji 62 razy w ciągu 18 miesięcy.

Podszywający się pod pracownika ambasady izraelskiej agent FBI przejął część przekazywanych informacji.

W jednym z pierwszych e-maili wysłanych przez Doxera do ambasady izraelskiej oferował on swoje usługi, pisząc: “Jestem żydowskim Amerykaninem mieszkającym w Bostonie. Wiem, że zawsze szukacie informacji, a ja mogę wam zaoferować coś co posiadam… My [w firmie Akami] mamy ważnych klientów, włącznie z Departamentem Obrony, producentami samolotów… firmami arabskimi… Z przyjemnością przekażę Wam te informacje…”

Dexer przyznał się do zarzucanych czynów w zamian za łagodniejszy wymiar kary. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15 oraz 500 tysięcy dolarów grzywny. Wyrok ma zapaść 30 listopada 2011 r. (…)

Opracowanie: Bibula Information Service
Na podstawie: JTA
Źródło: Bibuła