Żydowscy ekstremiści w więzieniach bez wyroków

Opublikowano: 11.08.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 221

Mężczyźni zostali zatrzymaniu w związku z zamachem terrorystycznym na palestyńską rodzinę. 31 lipca w pożarze swojego domu zginął 18-miesięczny chłopiec i jego ojciec, a reszta rodziny została poważnie ranna.

Podpalenie domu mieszkalnego uznane zostało za akt „żydowskiego terroryzmu”, w związku z czym wobec prawdopodobnych sprawców zastosowano te same, kontrowersyjne metody postępowania, czyli tzw. „areszt administracyjny”. Meir Ettinger, Ewiatar Slonim i Mordechaj Mejer zostali osadzeni w więzieniu na pół roku, mimo że nie postawiono im żadnych zarzutów, a powodem aresztu jest podejrzenie o przynależność do żydowskiej organizacji ekstremistycznej.

Tego typu postępowanie – tj. umieszczanie podejrzanych w więzieniach bez wyroków i zarzutów karnych, stosowano do tej pory głównie wobec ludności palestyńskiej. Wystarczyło podejrzenie przynależności do organizacji uważanej przez Izrael za terrorystyczną. Decyzja o aresztowaniu została skrytykowana zarówno przez adwokata zatrzymanych, jak i działaczy na rzecz praw człowieka, którzy zwykle reprezentują interesy prześladowanej mniejszości palestyńskiej. – Decyzja jest oparta wyłącznie na procedurach administracyjnych, z pominięciem procesu. Oskarżeni nie mogą się bronić ani odwołać od decyzji – komentuje sprawę grupa B’Tselem. – Ta procedura jest niebezpieczna dla całego systemu prawnego i demokracji – mówił z kolei Aaron Rozeh, adwokat Ettingera i Slonima.

Ettimger jest podejrzewany o dowodzenie organizacją ekstremistyczną, odpowiedzialną za ataki na chrześcijańskie obiekty kultu oraz na ludność palestyńską. To jego grupa ma być odpowiedzialna za podpalenie kościoła w pobliżu Morza Galilejskiego w czerwcu tego roku. Chrześcijanie wierzą, że powstał on w miejscu, w którym według Nowego Testamentu doszło do rozmnożenia chleba i ryb. Luba Samri, rzeczniczka izraelskiej policji, nie sprecyzowała, czy za obydwoma podpaleniami stoją te same osoby, powiedziała jedynie, że na Zachodnim Brzegu dochodziło do „wielu podobnych incydentów”.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
herstoryk
Gość
herstoryk