Żydowscy ekstremiści aresztowani za próbę złożenia ofiary z kozy

Opublikowano: 16.04.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1489

Izraelska policja aresztowała sześciu Żydów z ruchu „Powrót na Wzgórze”, po tym jak w domu jednego z nich znaleziona została koza. Radykałowie mieli przygotowywać się do złożenia z niej ofiary na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie, a jest to oficjalnie zabronione przez państwowe władze oraz Naczelnego Rabina Izraela.

W sieci internetowej pojawiła się informacja o nagrodach czekających na osoby, które zdecydują się złożyć ofiarę ze zwierzęcia albo przynajmniej podejmą taką próbę. Ekstremistyczna grupa „Powrót na Wzgórze” oferowała więc 400 szekli za aresztowanie przez policję, 800 szekli za aresztowanie z kozą i blisko 10 tysięcy szekli za udane złożenie ofiary ze zwierzęcia.

Ostatecznie izraelska policja aresztowała sześciu żydowskich ekstremistów ogłaszających się w Internecie. Poza tym wspomniany ruch twierdzi, że wielu jego członków otrzymało telefony od funkcjonariuszy służby specjalnej Szin Bet, ostrzegającej ich przed kontynuowaniem dotychczasowych działań.

Sama organizacja twierdzi jednak, że nie rezygnuje ze swoich planów i wiele kóz ma znajdować się w drodze do Jerozolimy. W związku z tym izraelskie służby zapowiedziały pracę przez całą dobę, aby podobnie jak w poprzednich latach zapobiec próbom wniesienia zwierząt do kompleksu znajdującego się na Wzgórzu Świątynnym na Starym Mieście w Jerozolimie.

Mężczyźni w wieku około 20 lat planowali złożyć biblijną ofiarę z kozy jeszcze przed żydowskim świętem Pesach. Tymczasem Naczelny Rabin Ściany Płaczu, Szmuel Rabinowicz, przypomniał o zakazie wprowadzonym w tej kwestii przez Naczelnego Rabina Izraela. Spośród zwierząt na Wzgórzu Świątynnym mogą więc przebywać tylko psy należące do pilnujących go służb.

Zapowiedzi żydowskich ekstremistów spotkały się z reakcją palestyńskich ugrupowań. Hamas zapowiedział, że powstrzyma wszelkie próby złożenia ofiary ze zwierzęcia w świętym dla muzułmanów miejscu.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl

2

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.