Życie ludzkie zawsze jest nad życiem zwierzęcym

Opublikowano: 13.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 807

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj szczegóły zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Według ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, te zmiany to wynik „konsensusu pomiędzy tym, co zostało zaproponowane, a pomiędzy tym, czego oczekiwali rolnicy”.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił zmiany, jakie mają być wprowadzone do ustawy o ochronie zwierząt. Chodzi o powołanie Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, vacatio legis do stycznia 2022 roku dla zapisów nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zachowanie możliwości uboju rytualnego drobiu i mechanizmy odszkodowawcze dla wygaszających działalność hodowlaną.

W ocenie ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, przedstawione przez premiera zmiany to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rolników. „Szukaliśmy konsensusu pomiędzy tym, co zostało zaproponowane, a pomiędzy tym, czego oczekiwali rolnicy. Wydaje się, że na dziś ten konsensus udało się uzyskać” – powiedział minister rolnictwa na antenie TVP Info.

Jak podkreślił minister, wspomniane poprawki były konsultowane z rolnikami. „To jest komplet poprawek, które wprowadziliśmy po tym, jak rozmawialiśmy z rolnikami, wsłuchaliśmy się w ich głos. Myślę, że każda z poprawek, które dziś zostały zaproponowane, ma zwolenników w pewnej grupie osób, a przede wszystkim rolników” – powiedział Grzegorz Puda.

„Życie ludzkie zawsze jest nad życiem zwierzęcym, o czym nie możemy zapominać. W związku z tym, jeżeli wskutek naszej ustawy wielokrotnie ktoś zarzuca nam takie działania, to tak nie jest. My przede wszystkim myślimy o interesie rolników, interesie Polaków, ale chcemy również nie być tym końcem Europy” – oświadczył minister rolnictwa.

Na podstawie: TVP.info
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

“„Życie ludzkie zawsze jest nad życiem zwierzęcym…” — powiedział Grzesio z Pudła.
jprd… takie teksty lecą w tvp?!

to już czysty faszyzm jest.
a co z gojami? ;)))) to też bydło! z a p o o o m n i e l i dodać.

[słowo wyjaśnienia, żeby ktoś się nie popluł: życie to życie i nie ma lepszego, czy gorszego]

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Zastanów się nad tym porządnie zabijając komara na czole.

taranssj4
Użytkownik
taranssj4

Przykład z komarem jest chyba najbardziej klasyczny gdy rozmawia się z przeciwnikami obrońców praw zwierząt. Klasyczny i zarazem niezwykle prymitywny, pokazujący totalny brak zrozumienia sprawy.
Komar nie jest całe życie maltretowany, męczony, zamknięty, tuczony, wykorzystywany a finalnie zarżnięty ku uciesze człowieka. Jego rozmaślenie na czole to prędzej kwestia doboru naturalnego aniżeli niemoralne postępowanie.
To co robimy ze zwierzętami hodowlanymi przyprawia mnie o smutek i obrzydzenie do naszej rasy.
Jestem pewny że za sto-dwieście lat na dzisiejsze czasy będziemy patrzeli na barbarzyńskie, wręcz z niedowierzaniem, że mogliśmy tak postępować.