Zwierzęta z różnych stron świata chodzą w kółko

Opublikowano: 27.11.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2536

Owce, kury, mrówki, a nawet ryby – z nieznanego powodu kręcą się w grupach w kółko. Pojawiły się różne teorie.

Na początku listopada tego roku grupa owiec w północnych Chinach zaczęła chodzić w kółko. Trwało to 12 dni, a materiał filmowy z tego zachowania bardzo szybko rozprzestrzenił się na różnych platformach mediów społecznościowych.

Kamera na lokalnej farmie uchwyciła grupę owiec chodzących zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Matt Bell, profesor i dyrektor na Wydziale Rolnictwa Uniwersytetu Hartpury, w Gloucester w Anglii, podzielił się swoją teorią: „Wygląda na to, że owce są w zagrodzie przez długie okresy, a to może prowadzić do stereotypowego zachowania, z powtarzającym się krążeniem z powodu frustracji z powodu bycia w kojcu. (…) Wtedy inne owce dołączają, ponieważ są zwierzętami stadnymi (…)”.

Brzmi to na rozsądne wyjaśnienie, jednak fenomen nie dotyczy wyłącznie zwierząt hodowlanych. Pojawiły się nagrania z podobnym zachowaniem ze strony owadów na różnych kontynentach.

Niektóre z potencjalnych wyjaśnień, jakie zostały zasugerowane, to choroby, zmiany w polu magnetycznym Ziemi, zepsuta karma, pasożytnicze robaki mózgowe, eksperymenty w CERN, nadchodząca zmiana bieguna lub skoki w promieniowaniu elektromagnetycznym.

Nie zabrakło wiązania tegoż fenomenu z niechybnym końcem świata.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter.com, „End Of The American Dream”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 27.11.2022 17:33

    I bardzo dobrze niech będzie już ten koniec świata – czas najwyższy, bo to co się wyrabia, to co człowieczek wyrabia na tym świecie przekroczyło już wszystkie rubikony!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.