Zwiększona aktywność wywiadowcza przy granicach Rosji

Opublikowano: 14.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1083

Wojska radiotechniczne (RTV) Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej wykryły w 2020 r. pobliżu granic Rosji o 40% więcej obcych samolotów rozpoznawczych niż rok wcześniej – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji.

„Wojska radiotechniczne w 2020 roku ujawniły ponad tysiąc faktów dotyczących lotów obcych samolotów rozpoznawczych w pobliżu granic Rosji. Czyli o około 40% więcej niż w roku ubiegłym” – zaznaczył resort obrony.

W sumie w tym roku rosyjskie wojska radiotechniczne odnotowały ponad tysiąc incydentów z lotami obcych jednostek.

Wojska radiotechniczne są wyposażone w stacje radarowe. Do ich zadań należy rozpoznanie wrogich sił powietrznych. Przekazują informacje o sytuacji powietrznej dowództwu Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, a także punktom kontrolnym lotnictwa, rakiet przeciwlotniczych i walki radioelektronicznej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o