Związki zawodowe obowiązkowo w firmach

Opublikowano: 13.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 674

Białoruskie władze zapowiedziały wspieranie organizacji pracowniczych na wszystkich możliwych poziomach. Związki zawodowe są obecne przede wszystkim w sektorze państwowym, ale prywatne przedsiębiorstwa mają czas do końca roku, aby zezwolić na działalność ich struktur. W przeciwnym razie będzie im bowiem grozić likwidacja.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka spotkał się dzisiaj z szefem Federacji Związków Zawodowych, Michaiłem Ordą. Podkreślił z tej okazji, że związkowcy nie muszą się przed nikim tłumaczyć, choć ich sytuacja jest trudna. Działacze często znajdują się bowiem pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony muszą spełniać postulaty pracowników, a z drugiej uwzględniać interesy przedsiębiorstwa.

W żadnym wypadku organizacje zrzeszające pracowników nie powinny jednak przechodzić do defensywy. Są one jednym z elementów białoruskiej gospodarki, dlatego władza zamierza wspierać ich działalność na każdym szczeblu. Łukaszenka zauważył, że związki zawodowe broniły jego rządów podczas protestów, stąd obecnie to właśnie na nie wywierana jest presja ze strony ruchów opozycyjnych.

Z tej okazji białoruski prezydent przypomniał również o obowiązkach przedsiębiorców. Do końca roku również w prywatnych firmach powinny powstać komórki związkowe, o ile taki będzie wniosek załogi. Przedsiębiorstwa opierające się tej zasadzie zostaną więc zlikwidowane. Łukaszenka stwierdził bowiem, że „widział jak niektórzy się zachowywali i obierali kurs w kierunku zniszczenia państwa”.

Na podstawie: Sb.by
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o