ZUS w 2020 roku wzrośnie prawie o 10%

Opublikowano: 27.06.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 418

Ta informacja na pewno zainteresuje wszystkich przedsiębiorców… I jednocześnie raczej ich nie zachwyci. Wiadomo już, ile wynosić będzie składka, czy raczej podatek na ZUS w 2020 roku.

Nie jest to dobra wiadomość. W przyszłym roku składka wzrośnie o niemalże 10 procent w stosunku do obecnie obowiązującej. Znaczy to, że każdy przedsiębiorca będzie musiał odprowadzić do ZUS około 100 zł więcej. Zakładając, że wzrost nastąpi również w przypadku składki zdrowotnej, suma daniny wyniesie około 1500 zł miesięcznie.

Oto poszczególne składniki składki ZUS-owskiej na 2020 rok:

– Składka emerytalna – 612,19 zł

– Składka rentowa – 250,90 zł

– Składka chorobowa – 76,84 zł

– Składka wypadkowa – 52,37 zł

– Składka na Fundusz Pracy – 76,84 zł

Trzeba jeszcze dodać do tego składkę na NFZ, która w 2019 roku wynosi 342,32 zł, a w przyszłym będzie zapewne o kilkadziesiąt zł wyższa.

Portal Bezprawnik.pl tłumaczy, co wpływa na wysokość ZUS-owskiego haraczu w danym roku: „Wzrost składek ZUS następuje w zasadzie automatycznie. Uzależniony jest od ogólnego wzrostu czynników ekonomicznych. Rada Ministrów pod koniec pierwszego półrocza zawsze przygotowuje założenia do projektu budżetu na przyszły rok. Jednym z elementów tego projektu jest kwota prognozowanego miesięcznego wynagrodzenia. To właśnie ta kwota stanowi podstawę do ostatecznego obliczenia wysokości składki ZUS 2020. Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne stanowi 60% prognozowanego miesięcznego wynagrodzenia. Zgodnie z przyjętymi założeniami do projektu budżetu na 2020 rok, przeciętne wynagrodzenie wzrośnie do kwoty 5227 zł. To oznacza, że podstawa wymiaru składek ZUS na 2020 rok wyniesie 3136,20 zł”.

Autorstwo: K
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.