Żurawski vel Grajewski o rosyjskich turystach

Opublikowano: 28.08.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2017

Profesor Przemysław Żurawski vel Grajewski nazwał rosyjskich cywilów bawiących na wakacjach za granicą mordercami. Powiedział: “Rosjanie mordują Ukraińców, odpowiedzialnością za wojnę obarczają Zachód, a jednocześnie bawią się na wakacjach w krajach Unii Europejskiej”.

Politolog uważa, że jeśli Niemcy sprzeciwiają się zakazowi wiz dla Rosjan, to Polska powinna zakazać ich na własną rękę. Zwrócił uwagę, iż niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej zgadzają się w tej sprawie z kanclerz Niemiec. Według niego zabiegają oni o prestiżowe stanowiska w Brukseli, i są gotowi zrobić wiele, aby je zdobyć.

Karanie osób za to, że mają taką samą narodowość jak Władimir Putin i jego ludzie, jest popierane przez Finlandię, Polskę, Łotwę, Danię, Czechy i Litwę. W opinii wykładowcy na Uniwersytecie Łódzkim warto naciskać na wymuszenie na Niemcach publicznej odpowiedzi w sprawie wiz.

“Warto do tego dążyć choćby dlatego, by Niemcy musieli publicznie się ustosunkować i zapłacić cenę swojego stanowiska. Jeśli teraz się sprzeciwiają, to też nie jest to za darmo. Wywierana jest presja, która staje się dla Berlina kosztowna, więc ma sens”.

Stwierdził, że jest to szczególnie ważne w kontekście deklaracji Olafa Scholza, że ​​Niemcy są gotowe wziąć odpowiedzialność za przyszłość Europy i odchodzą od zasady jednomyślności w sferze polityki zewnętrznej i bezpieczeństwa UE.

Zdaniem Żurawskiego vel Grajewskiego Niemcy chcą przenieść proces decyzyjny do krajów o największej liczbie ludności, które mają największą wagę głosów w Radzie Europejskiej. Zwrócił uwagę, że Polacy, Bałtowie i Skandynawowie ostrzegali przed Rosją i uzależnieniem od rosyjskiego gazu. Udowodniono, że kraje te, uważane za “mniejsze” pod względem siły w UE, miały rację. “Teraz też mamy rację i warto o tym mówić”.

Radosław Sikorski, który był ministrem spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska, zajął takie samo stanowisko jak Niemcy, stanowczo krytykując blokowanie wiz dla Rosjan i stosowanie “odpowiedzialności zbiorowej”. Jego partyjni koledzy są w tej sprawie podzieleni, niektórzy z PO nie popierają wypowiedzi Sikorskiego.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: TVP Info
Źródło: MediaNarodowe.com

8

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. elroman 28.08.2022 21:18

    Piszą brednie, ja nie popieram, popieram postawienie kaczyńskiego, morawieckiego i niedzielskiego przed trybunałem stanu za zdradę Polaków w interesie zagranicznych korporacji, za rozbrojenie naszego kraju, za nie mówienie całej prawdy o wojnie na Ukrainie, za niszczenie gospodarki po przez nadmierne zadłużanie i niesłusznie nałożone sankcji na nas samych.

  2. Stanlley 29.08.2022 09:45

    Tak tak – dowal nam Polakom jeszcze bardziej tępa dzido! Wiecie że podobna sytuacja jest z Białorusią – u nas brakuje nawozów a Białoruś ma ich nadmiar, chcą nam sprzedać tanio – ale nie mogą bo sankcje… więc będziemy głodni – ale już do USA mogą sprzedawać…. fajnie nie? Profesorek tępaczek…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.