Zuckeberg grozi UE zamknięciem „Facebooka” i „Instagrama”

Opublikowano: 07.02.2022 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1973

Korporacja Meta nie ma ostatnio dobrej passy. Po gigantycznym spadku na giełdzie, który skutkował rekordową w historii amerykańskich giełd stratą wartości przedsiębiorstwa wynoszącą ponad 230 mld dolarów, na horyzoncie pojawiają się kolejne kłopoty, tym razem spowodowane unijnym prawodawstwem dotyczącym prywatności.

Mark Zuckerberg poinformował, że rozważa zamknięcie „Facebooka” i „Instagrama” w Europie, jeśli korporacja Meta nie będzie mogła przetwarzać danych Europejczyków na serwerach w USA.

Jeśli Meta nie otrzyma możliwości przesyłania, przechowywania i przetwarzania danych swoich europejskich użytkowników na serwerach w USA, „Facebook” i „Instagram” mogą zostać zamknięte w całej Europie, ostrzega właściciel gigantów mediów społecznościowych w swoim rocznym raporcie.

Kluczową kwestią dla Meta jest transatlantycki transfer danych, regulowany za pomocą tak zwanej „Tarczy Prywatności” i innych umów, których Meta używa do przechowywania danych europejskich użytkowników na amerykańskich serwerach. Obecne umowy umożliwiające przesyłanie danych są obecnie pod ścisłą kontrolą w UE.

W swoim rocznym raporcie dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Meta ostrzega, że ​​jeśli nowe ramy nie zostaną przyjęte, a firma nie będzie mogła już korzystać z obecnych wzorcowych umów, firma nie będzie już w stanie oferować wielu ze swoich produktów i usług, w tym „Facebooka” i „Instagrama”, na terenie UE.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Admin WM 07.02.2022 10:37

  Nie mogę się już doczekać, kiedy spełni swoją groźbę zwaną dyplomatycznie „ostrzeżeniem”. Wszystkim na dobre to wyjdzie, a rynek przejmie konkurencja.

 2. Rozbi 07.02.2022 11:28

  Admin WM – tylko wszystko dzieje się bez zgody i wiedzy ludzi. Uwierz mi większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego że ich dane są przetwarzane i przesyłane do firm zewnętrznych i służb i mają to głęboko w d*** bo to ich dosłownie nie dotyczy i nie wpływa na codzienne życie. Każdy ma inne priorytety w życiu i wiele osób z chęcią sprzedaje swoją prywatność i wolność w zamian za więcej $$$ i nadzieję lepszego jutra. I nie można im tego zabronić. Dla wielu firm i ludzi którzy traktują tą platformę jako główne źródło reklamy i zarobku usunięcie takich platform z UE to tragedia, wszystko się odbędzie bez ich wiedzy i całą sieć swoich potencjalnych klientów trzeba będzie odbudowywać od nowa, że nie wspomnę już o spadku indywidualnej wymianie handlowej między regionami.

  Zresztą wystarczy poczekać jeszcze kilka lat i rynek przejmie konkurencja, ale nie zrobi tego “odgórnie” z dnia na dzień. Już w tym momencie rynek social media przejmuje konkurencja, tylko nie wiem skąd ta radość. Nikt nie powiedział że nowe będzie lepsze.

 3. Admin WM 07.02.2022 12:59

  Na razie największym wciąż rosnącym konkurentem Facebooka jest rosyjski Telegram.

 4. vannamond 07.02.2022 15:57

  Konkurentem w naszym europejskim zaścianku. Najwięcej użytkowników po judeoamerykanskich mają chińskie media społecznościowe.

 5. Gats 07.02.2022 16:46

  Niech zamyka … akcje spadna o kolejne 30%.

 6. Abnegat 07.02.2022 17:02

  Dokładnie tak, jak piszecie – koniec już.

 7. kufel10 07.02.2022 18:39

  Zamknąć ten portalik słuzący inwigilacji i obrośnięta tłuszczem lemingoza wreszcie ruszy tyłki i wyjdzie za okno !

 8. iJewel 07.02.2022 20:14

  Ostrzegam! Jeśli zabronicie mi was inwigilować to przestane was inwigilować!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.