Zróbcie porządek z „szalonymi” politykami!

Opublikowano: 23.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2523

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wezwał narody graniczące z republiką państw Zachodu i Ukrainy, by zrobiły porządek z „szalonymi” politykami, którzy podejmują decyzje ws. sankcji wobec Mińska.

„Zwracam się przede wszystkim do narodów naszych państw sąsiedzkich – Polaków, Litwinów, Łotyszy, Ukraińców: ocknijcie się, kiedy nie jest jeszcze za późno, zróbcie porządek z tymi szalonymi politykami, którzy stracili kontakt z rzeczywistością” – powiedział w Brześciu w czasie ceremonii, poświęconej 80. rocznicy wybuchu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.
Jak zaznaczył Łukaszenka, teraz – podobnie „jak 80 lat temu” – region jest na granicy globalnego konfliktu i zapytał sąsiadów, czy przyswoili sobie lekcje historii. „Sankcje, prowokacje. Chciałoby się zapytać: czy robicie to specjalnie, chcecie sprawdzić granice wytrzymałości i patriotyzm nowego pokolenia Białorusinów? Spróbujmy” – dodał.

Według niego wcześniej kraje „żyły po sąsiedzku, dzieliły ze sobą kawałek chleba”, a ludzie jeździli do siebie. „Czy wśród Ukraińców, Litwinów, Łotyszy i Polaków, do których Białorusini zawsze mieli przyjazny stosunek, znajdą się tacy, którzy są gotowi poświęcić to swoje życie w pokoju w imię szaleństwa i ambicji niektórych liderów tych państw, polityków, którzy tak naprawdę mają gdzieś nasz naród i swoje narody, ich los i państwowość, naszą białoruską państwowość?” – zapytał Łukaszenko.

Jak zapewnił, Białorusini tak czy inaczej obronią swoją ziemię, niepodległość i suwerenność. Dla Mińska współczesny świat nie zamyka się na Unii Europejskiej, jest „wystarczająco dużo odpowiedzialnych państw” i całych regionów, z którymi Białoruś będzie w dalszym ciągu ściśle współpracować” – zaznaczył Łukaszenko. „Po naszej stronie jest prawda. I jesteśmy spadkobiercami wielkiego pokolenia, które podarowało nam życie, wolność i niepodległość” – dodał prezydent.

Jak zaznaczył Łukaszenko, w ciągu ostatniego roku Białorusini odczuli na sobie najnowocześniejsze technologie wojny hybrydowej. Według niego na realizację „kolorowego blitzkriegu” w kraju przeznaczono ogromne środki finansowe.

„Białorusini coraz częściej pytają: a więc co, będziemy walczyć? Zapomnijcie, Białorusini. Walczymy już od dawna. Po prostu wojna nabrała innych kształtów. Nie będzie już tych wojen, tysiące żołnierzy nie pójdą już na tę bramę (Twierdzy Brzeskiej – red.). Wojna zacznie się i zawsze zaczyna się w dzisiejszych czasach wewnątrz państwa” – uważa Łukaszenko.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Kain 23.06.2021 20:31

  Dobrze prawi a Słowianie są ślepi na to co Hazarowie nam szykują. Polecam “mądrości” Rabin Menachem Mendel Schneerson , który jasno określa co z nami Słowianami chća zrobić. Łukaszenko to patriota i mąż stanu w przeciwieństwie do przechrztów w polskim rządzie.

 2. Stanlley 24.06.2021 09:33

  Jak go tak słucham to żal dupę ściska że my nie mamy takiego przywódcy! Niech by chociaż był taki co mu do pięt by dorastał….

  Panie prezydencie! Co my możemy? Zapierdzielamy jak dziki by w ogóle przeżyć w tej kolonii zachodnich korporacji. Może łaskawie nas podbijecie? My i tak żyjemy pod okupacją – najwyżej złapiemy wtedy trochę oddechu…

 3. radical3dom 24.06.2021 12:34

  Jestem ciekaw na czym polega prześladowanie Polaków w Białorusi. ostatnio Winnicki z konfy tak się tam angażował. Konfederacja ostatnio podpisała sie pod debata nt. elektrowni atomowej w Polsce, mam tylko nadzieję że w tym celu aby dopuścić do głosu naukowców od Polskich złóż i udowodnić bezsens i szkodliwość atomówki dla naszego narodu, nie zaś aby dac zarobić zachodowi a Polske wpędzić w jeszcze wieksze problemy, czas pokaże chociaż to ugrupowanie ma coraz mniej mojego zaufania.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.