„Żółte kamizelki” rozliczają dziennikarzy

Opublikowano: 14.01.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2004

Niechęć większości francuskich mediów do „żółtych kamizelek” nie jest niczym szczególnie skrywanym, dlatego starają się one za wszelką cenę zdyskredytować demonstracje wymierzone w rządy prezydenta Emmanuela Macrona. Nie umyka to oczywiście uwadze uczestników protestów, stąd wczoraj niektórzy żurnaliści musieli przyjąć siłowe argumenty ze strony Francuzów manifestujących swoje niezadowolenie.

„Żółte kamizelki” wychodzą na ulice niemal codziennie, lecz od połowy listopada kulminacja protestów następuje zawsze w sobotę. Z tego powodu wczoraj ponownie doszło do protestów na terenie całego kraju, a według oficjalnych danych na ulice francuskich miast wyszły ponad 84 tysiące osób – należy jednak pamiętać, iż od początku demonstracji policja i media są oskarżane o zaniżanie liczby uczestników nieformalnego ruchu.

Tym razem uwagę mediów i obserwatorów przykuły nie wydarzenia z Paryża, lecz z mniejszych francuskich miast. W Rouen na północy od francuskiej stolicy grupa „żółtych kamizelek” postanowiła więc porozmawiać właśnie z przedstawicielami środowiska dziennikarskiego, dlatego dwóch z nich oraz towarzyszący im ochroniarze musieli przyjąć kilka mocniejszych argumentów, a jeden z pracowników ochrony został przewieziony do szpitala.

Obaj żurnaliści pracują dla kanału informacyjnego LCI, którego operator nie mógł zresztą czuć się komfortowo w samym Paryżu, ponieważ uczestnicy tamtejszego protestu chcieli wyrwać mu z rąk kamerę. Ponadto „żółte kamizelki” zaatakowały budynki grup medialnych w miastach Auxerre, Tuluzie i Yonne oraz w regionie Nord-Pas-de-Calais. Przed tygodniem z powodu ataków na dziennikarzy, pracy przy protestach odmówiło kilku żurnalistów telewizji BFMTV.

Na podstawie: Valersactuelles.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.